REKLAMA
,
Nowy dyrektor w szpitalu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskim szpitalem kieruje obecnie Michał Jedliński. Oficjalnie to tylko zastępstwo na czas choroby Jacka Buczka.

Reklama

W chełmskim szpitalu od ponad tygodnia rządzi Michał Jedliński (na zdjęciu: pierwszy z lewej), wicedyrektor departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Jego zastępcami do spraw medycznych i administracyjnych, tak jak do tej pory, są odpowiednio Arnold Król i Mariusz Kowalczuk. Przedłużające się zwolnienie lekarskie J. Buczka, obecnego dyrektora chełmskiego szpitala oraz niedawny kryzys na oddziale pediatrii sprawiły, że marszałek woj. lubelskiego postanowił skierować do Chełma kogoś na zastępstwo.

Uznaliśmy, że dobrze byłoby, aby ktoś wsparł kadrę kierowniczą szpitala – powiedziała Beata Górka, rzecznik prasowa marszałka województwa lubelskiego w rozmowie z tygodnikiem „Nowy Tydzień”. – Sytuacja lecznicy, nie tylko finansowa, ale na polu ogólnopolskiego konfliktu lekarzy z ministerstwem zdrowia, nie jest komfortowa, stąd ta decyzja. Szpitalem trzeba zarządzać na bieżąco, a nie można obciążać dyrektora ds. lecznictwa wszystkimi sprawami, bo tych w tak dużym szpitalu jest wiele.

Zdaniem Jedlińskiego, kryzys na pediatrii został zażegnany. Nowy szef jest też już po rozmowach ze związkami zawodowymi działającymi w chełmskim szpitalu. Obie strony zadeklarowały współpracę.

Stawką jest rozwój chełmskiej placówki – podkreśla Jedliński w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.

Michał Jedliński, wicedyrektor departamentu zdrowia i polityki społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, z wykształcenia jest ekonomistą. Pracował m.in. jako zastępca dyrektora pogotowia ratunkowego w Białej Podlaskiej, w Wydziale Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, a ostatnio w Departamencie Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA