REKLAMA
,
Nowe kierunki studiów i coraz bliżej do budowy akademików!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie od przyszłego roku akademickiego, będzie kształcić magistrów pedagogiki. Uczelnia poczyniła także kolejne kroki w sprawie budowy akademika.

Reklama

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała pozytywną opinię w sprawie uruchomienia pierwszego kierunku magisterskiego. Uczelnia będzie kształcić na studiach drugiego stopnia na kierunku Pedagogika. Studia będą miały profil praktyczny, a program będzie skupiony na rozwoju kompetencji i umiejętności studentów.

Kształcenie na poziomie magisterskim rozpocznie się 1 października 2017 roku. Rozważamy także możliwość uruchomienia naboru od drugiego semestru bieżącego roku akademickiego – informuje Arkadiusz Tofil, Rektor PWSZ.

W najbliższym czasie, PWSZ planuje także złożenie następnego wniosku w sprawie uruchomienia drugiego kierunku magisterskiego matematyki. Ponad to, PWSZ ubiega się o pozyskanie wsparcia Ministerstwa Nauki i Szkolenia Wyższego w sprawie budowy akademika, który mógłby zwiększyć zainteresowanie potencjalnych kandydatów.

Trwają prace nad przygotowaniem wniosku o utworzenie magisterskich studiów na kierunku matematyki. Wniosek zostanie złożony w najbliższym czasie. Podczas spotkania z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosławem Gowinem, poruszyliśmy temat uzyskania wsparcia ministerstwa w przygotowaniu akademika. Wicepremier Gowin zapowiedział, że jeśli będzie miał możliwość, postara się wesprzeć projekt przebudowy budynku przy ulicy Nowy Świat – dodaje Rektor PWSZ.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Fajnie, oby się udało. Ja już wprawdzie nie czekałam i studiuję w Anglii dzięki firmie Perfect, ale mam nadzieję, że następnym uda się już skończyć studia na miejscu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Rozumiem pierwszy i drugi kierunek studiów magisterskich, rozumiem przebudowa na akademiki budynku uczelni przy Nowy Swiat ale z działka oddaną przez miasto przy ul, Batorego?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Ta działka,to ciekawy numer.W strefie ochrony zabytkowej Nowego Miasta i co tam można zbudować?

   No votes yet.
   Please wait...
   • AcoMnieToObchodzi?

    I co? Odleci?

    No votes yet.
    Please wait...
   • Kto ma odlecieć?Ja nie mam ochoty.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA