REKLAMA
,
Nowy numer „Rocznika Chełmskiego”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To pierwsze czasopismo naukowe w mieście, które integruje i aktywizuje środowisko naukowe. Zapraszamy na promocję 23. tomu „Rocznika Chełmskiego”.

Reklama

Prezentację najnowszego tomu „Rocznika Chełmskiego” zaplanowano na piątek, 24 stycznia, o godz. 16.00, w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti (ul. Partyzantów 40). „Rocznik Chełmski” wydawany jest nieprzerwanie od 1995 roku.

Najnowszy tom wydany w 2019 r. przez Stowarzyszenie Rocznik Chełmski, Chełmską Bibliotekę Publiczną im. Marii Pauliny, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie oraz Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza, tradycyjnie został podzielony na rozdziały – Artykuły, Z zagranicy, Człowiek i środowisko, Materiały, Z żałobnej karty, Recenzje, Kronika, Listy do redakcji.
Najnowszy tom
uzupełniony jest o Materiały z sesji poświęconej 75. rocznicy likwidacji Stalagu 319 w Chełmie. Pomiędzy poszczególnymi artykułami oraz na ostatnich stronach zamieszczone są zdjęcia przedstawiające Wojsławice autorstwa Lecha Radwańskiego.

W tomie znajdziemy m.in. publikacje dotyczące ostatnich odkryć archeologicznych w Chełmie i Stołpiu, historii unitów, miejsc pamięci związanych z powstaniem styczniowym czy nt. polskiego podziemia 1939-1942.

W rozdziale Człowiek i środowisko są artykuły nt. nowego stanowiska żółwia błotnego w powiecie chełmskim, spożycia warzyw wśród mieszkańców Chełma, a także wpływu czynników środowiskowych na zachowania żywieniowe młodzieży w wieku 13-15 lat z naszego miasta.

Publikację kończy kronika najważniejszych wydarzeń z 2018 r.

Zapraszamy na promocję „Rocznika Chełmskiego”, wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA