REKLAMA
,
Nowy partner chełmskiej uczelni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o. objęła patronatem kształcenie studentów PWSZ w Chełmie na specjalności Mechanika lotnicza. To daje absolwentom nowe możliwości zatrudnienia.

Reklama

Na podstawie zawartego 29 lipca br. porozumienia, absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie będą mogli podjąć zatrudnienie w LOTAMS – firmie, która jest indywidualnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów oraz jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej i Wschodniej.

Podpisane porozumienie szczegółowo określa zakres współpracy, która będzie dotyczyła organizowania praktyk i staży dla studentów, absolwentów oraz wykładowców PWSZ w Chełmie. Ponadto ustalono, że strony będą współpracować także w zakresie:
– wymiany doświadczeń naukowych, dydaktycznych i badawczych,
– opracowywania programów szczegółowych dla wybranych kierunków kształcenia lub przedmiotów zawodowych,
– opracowywania programów oraz tematyki szkoleń specjalistycznych przeznaczonych dla pracowników bądź studentów PWSZ w Chełmie, lub pracowników LOTAMS,
– działań w ramach projektów naukowo-badawczych lub celowych oraz finansowanych z funduszy unijnych.

Istotnym elementem zawartego porozumienia jest deklaracja o wzajemnym promowaniu współpracy PWSZ w Chełmie i LOT AMS, mającej na celu zachęcanie młodych ludzi do podjęcia studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w PWSZ w Chełmie, a następnie do wyboru ścieżki kształcenia lotniczego w zakresie Mechanika lotnicza.

LOTAMS jest kolejnym pracodawcą, który docenił potencjał absolwentów specjalności lotniczych chełmskiej uczelni, wcześniej PWSZ zawarła podobne umowy m.in. z PLL LOT, Wizzair, Enter Air, Polska Grupa Zbrojeniowa.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA