REKLAMA
,
Nowy projekt ministra: ucz się i pracuj
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Projekt studiów dualnych ogłosił Jarosław Gowin 18 grudnia br., podczas wizyty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Studia organizowane będą w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama

Jarosław Gowin – wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego był w poniedziałek, 18 grudnia br., gościem chełmskiej PWSZ. Rektor uczelni, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, zapoznał ministra m.in. z nowoczesnym kompleksem laboratoryjnym Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich. Gość był pod wrażeniem.

– Chciałbym, aby wszystkie uczelnie kształciły studentów na potrzeby gospodarki tak, jak robi to uczelnia w Chełmie – mówił podczas konferencji prasowej. – Doceniam to, że tutejsi absolwenci specjalności lotniczych są wręcz rozchwytywani przez nawet najbardziej prestiżowe linie lotnicze.

Wicepremier podkreślił, że to nie przypadek, że nowy ogólnopolski konkurs na tzw. studia dualne ogłasza właśnie w Chełmie. Celem projektu jest dostosowanie programów nauczania do oczekiwań przyszłych pracowników i ich potencjalnych pracodawców. Będzie to możliwe dzięki realizacji specjalnych programów kształcenia przemiennego. Takie programy uwzględniać będą równoczesny udział studentów w zajęciach dydaktycznych na uczelni i zatrudnienie w firmie. W ten sposób projekt połączy naukę z pracą.

W ocenie rektora Tofila, idea konkursu jest bardzo bliska misji realizowanej w PWSZ w Chełmie. Uczelnia przykłada dużą wagę do kształcenia praktycznego. Dzięki współpracy z firmami, studenci zdobywają praktyczne umiejętności, które okazują się niezbędne podczas późniejszej pracy zawodowej. Zapowiedział, że chełmska PWSZ stanie do konkursu na organizację studiów dualnych.
PWSZ już dwukrotnie skutecznie aplikowała w konkursach NCBR. Z jej projektów skorzystało 240 osób. Były to projekty: „Nie broda czyni filozofa” o wartości około 90 tys. zł oraz „Nowe kompetencje – lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie” o wartości 750 tys. zł.

Chełmska uczelnia wielkie nadzieje wiąże też z wczorajszą deklaracją ministra Gowina, że wesprze plany PWSZ dotyczące budowy pasa betonowego na lotnisku w Depułtyczach.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA