REKLAMA
,
„Nowy Tydzień” przeprosi Borowiec
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tygodnik Nowy Tydzień musi przeprosić za sformułowanie nieprawdziwych twierdzeń na temat działalności społeczno – politycznej Agaty Borowiec. Tak  zadecydował wczoraj Sąd Okręgowy w Lublinie.

Reklama

Jak informuje adwokat Bartłomiej Hejnar, reprezentujący kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości, Sąd Okręgowy w Lublinie nakazał Marcinowi Futymie, redaktorowi naczelnemu tygodnika „Nowy Tydzień”, przeproszenie  Agaty Borowiec poprzez zamieszczenie specjalnego oświadczenia na łamach tygodnika oraz na stronie internetowej redakcji.

Sąd zdecydował, że opublikowany artykuł zawiera nieprawdziwe twierdzenia m.in. na temat rzekomego finansowego motywu kandydowania do Sejmu, braku doświadczenia oraz działalności na rzecz mieszkańców naszego miasta. Nieautentyczne miały być również informacje o niezłożeniu ani jednej interpelacji związanej z Chełmem oraz sugerowanie, jakoby głównym ośrodkiem działalności Borowiec była Warszawa.

Sąd oddalił wniosek w sprawie wypłaty 220 000 zł na cele społeczne.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Panie panie redaktorze, czy panu tak zwyczajnie nie jest glupio za ten artykul pana zawodowej kolezanki z Nowego Tygodnia? Ta pani mogla bez problemu sprawdzic aktywnosc pani Borowiec a mimo to napisala co napisala. maja teraz wyrok i utrate wiarygodnosc tak potrzebnej w pracy dziennikarskiej. i

  No votes yet.
  Please wait...
 • Panie Grzeszczuk czy można Pana prosić o opinię ws tego wyroku? Czy wg Pana dziennikarze/dziennikarz Nowego Tygodnia może stać ponad prawem, ponizac, obrażać i obrzucac błotem inne osoby? Wiem że jest coś takiego jak Solidarność dziennikarska, ale też wiem, że jest zwyczajna przyzwoitość ludzka. Ma pan wyrok sądu. Czy wg Pana dziennikarz powinien respektować wyroki sądu w demokratycznym państwie prawa czy też może je zwyczajnie olac i przejść do porządku dziennego i dalej oczerniac ludzi?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Panie Jarku/ Panie Krytyk.
   1. Reprezentuje portal, na którym przesiadują Państwo we właśnie tym momencie. Nie mi publicznie kreować opinię i oceniać pracę dziennikarzy NT. Zajął się tym sąd.
   2. W moim posiadaniu jest jedynie odpis, który dostarczyła kancelaria adwokacka.
   3. Tak, w moim mniemaniu musi się dostosować do wyroków prawa.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Pani Agato, jak tylko przeczytałam ten artykuł to pomyślałam, że mi Pani żal. Wiem jak to jest z tymi mediami. Gratuluję Pani odwagi i chęci podjęcia rękawicy, pomimo tego, iż rzucona była nieuczciwie. Gratuluję i życzę powodzenia i wygranych wyborów!!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kim jest ten dziennikarz, który w tak podły sposób atakuje ludzi? W obecnych czasach ludziom wydaje się, że można opluć i zniszczyć człowieka, pisząc oszczerstwa, oskarżając. Chciałbym ją poznać i powiedzieć jej, że z prawdziwym dziennikarstwem to ona nic wspólnego nie ma.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Czy się upiekło poczekamy na dalszy rozwój sprawy. Z tego co wiem powództwo w części finansowej będzie rozpatrywane w procesie cywilnym

  No votes yet.
  Please wait...
 • i tak p. Hejnarowi sie upiekło, 220 tys droga nie chodzi 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Do Pana Marka,
  równouprawnienie, równouprawnieniem ale jak ktoś atakuje kobiety to się nazywa „damski bokser” i mimo wszystko w naszej kulturze (a należę do starszego pokolenia i wychowano mnie w duchu szacunku do kobiet) to jest duża różnica w podejściu do konkurentów.
  A swoją drogą co Pan myśli o tym, że Nowy Tydzień podał wiele nieprawdziwych informacji i teraz musi przeprosić.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie znam Agaty Borowiec. Niemniej jednak, jest równouprawnienie, więc co to za argument „W tak brutalny sposón nie atakuje się kobiety”?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dziwię się gazecie Nowy Tydzień, że tak agresywnie zaatakowała panią Borowiec, podając przy tym szereg nieprawdziwych informacji. W tak brutalny sposón nie atakuje się kobiety. Przecież Tygodnik doskonale wiedział, że pani Agata Borowiec w całosci przekazała swoją dietę radnej na cele społeczne. Mają teraz wyrok sądu i całkiem sporo wstydu. Piszę ten komentarz, bo miałem okazję -jako radny – wiele razy z panią Borowiec rozmawiać i wiem, że jest to bardzo wartościowa osoba. W tych wyborach jako mieszkaniec Chełma właśnie oddam głos na panią Borowiec.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Przeprosin będzie więcej bo oskarżeń było więcej poczytac wystarczy na grzegorzbuczek_pl piotrolszowka_pl

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA