REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
“Nowy Tydzień” przeprosi Borowiec
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Tygodnik Nowy Tydzień musi przeprosić za sformułowanie nieprawdziwych twierdzeń na temat działalności społeczno – politycznej Agaty Borowiec. Tak  zadecydował wczoraj Sąd Okręgowy w Lublinie.

Jak informuje adwokat Bartłomiej Hejnar, reprezentujący kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości, Sąd Okręgowy w Lublinie nakazał Marcinowi Futymie, redaktorowi naczelnemu tygodnika “Nowy Tydzień”, przeproszenie  Agaty Borowiec poprzez zamieszczenie specjalnego oświadczenia na łamach tygodnika oraz na stronie internetowej redakcji.

Sąd zdecydował, że opublikowany artykuł zawiera nieprawdziwe twierdzenia m.in. na temat rzekomego finansowego motywu kandydowania do Sejmu, braku doświadczenia oraz działalności na rzecz mieszkańców naszego miasta. Nieautentyczne miały być również informacje o niezłożeniu ani jednej interpelacji związanej z Chełmem oraz sugerowanie, jakoby głównym ośrodkiem działalności Borowiec była Warszawa.

Sąd oddalił wniosek w sprawie wypłaty 220 000 zł na cele społeczne.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Konan czy tam inny Onan – idź sobie chłopczyku na spacer, pomyśl co napisałeś i przeproś. Twoje słowa to pomówienie a nawet zniesławienie, a to jest ścigane. Dosyć nieodpowiedzialnego hejtu!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nareszcie..:)!!!!!
  Myślę, że to pierwszy przypadek, który zacznie serię wyroków dla NT i Futymy, gazeta od jakiegoś czasu skupia się na nękaniu ludzi i ciągle uchodzi im to bezkarnie, chociaż takie przeprosiny i tak nie zmienią ich postępowania. Ale może kiedyś jakiś sędzia dojrzeje aby wymierzyć również karę finansową bo tylko takie argumenty mogą trafić do właścicieli gazety i ktoś przyjrzy się “interesom Futymy”……

  No votes yet.
  Please wait...
 • Podpowiem. Kluczem do zrozumienia sprawy nie jest Agata B. A jej brat – Łukasz B. Zacznijcie od jej oświadczenia majątkowego. Następnie skontaktujcie się z Andrzejem Szarlipem z biłgorajskiego PiS. Napisaliście sporo prawdy. Prawdy trzeba bronić.

  No votes yet.
  Please wait...
  • potwierdzam…sama jestem z biłgoraja i wiem, co tam się dzieje..a dla ciekawych zachęcam przyjrzeć się Nowej Biłgorajskiej i zobaczyć kto się zajmuje jej wydawaniem…

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *