REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nowy zakład produkcyjny powstanie w Chełmie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Za ponad 33 mln zł powstanie w Chełmie nowy zakład produkcyjny. Grupa Recykl S.A. będzie w nim produkować dodatki stabilizujące do mieszanek mineralno-asfaltowych.

Grupa Recykl S.A., lider rynku zagospodarowywania odpadów poużytkowych w postaci zużytych opon, podpisała z PARP umowę na niemal 20 mln zł dofinansowania do budowy nowego zakładu. Nowa linia produkcyjna powstanie w Chełmie. Będzie wytwarzała innowacyjne dodatki stabilizujące do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA, otrzymywanych w procesie recyklingu opon i niezbędnych w budowie nawierzchni asfaltowych. 

21 lutego br. Grupa zawarła umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie projektu wdrożenia innowacyjnego dodatku stabilizującego do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA. Istotną częścią projektu jest budowa w latach 2018-2020 nowego zakładu produkcyjnego w Chełmie.

Nowa firma zajmie 7,2 tys. metrów kw. powierzchni. W jej skład wchodzić będzie linia produkcyjna z zapleczem laboratoryjnym i kontroli jakości, hala oraz sprzęt niezbędny do obsłużenia przetwarzanych zużytych opon. Spółka przewiduje uruchomienie produkcji w nowym zakładzie w czwartym kwartale 2019 r. Inwestycja kosztować będzie ponad 33 mln zł. Z tego 19,99 mln zł stanowi dofinansowanie z PARP, a 13,3 mln zł to środki własne spółki.

– Rozpoczynamy realizację kroku milowego w rozwoju Grupy Recykl S.A. – mówi Maciej Jasiewicz, wiceprezes zarządu Grupy Recykl S.A. – Wsparcie PARP pozwala nam wdrożyć na masową skalę innowacyjną technologię wytwarzania dodatków stabilizujących do mieszanek SMA, z wykorzystaniem kordu tekstylnego. Tym samym pozyskamy zupełnie nowych odbiorców z nowego dla nas rynku budownictwa drogowego w Polsce i Europie.

Grupa Recykl przewiduje, że zakład produkcyjny w Chełmie, w kilkuletniej perspektywie stanie się jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie. Istotny wzrost sprzedaży wysokomarżowych produktów na rynek Polski i Europy pozwoli spółce umocnić pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej oraz przyniesie znaczący wzrost wyników finansowych.

Więcej przeczytacie tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*