REKLAMA
,
O dopalaczach i bezpieczeństwie nad wodą
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Edukacji nigdy dość. O zagrożeniach związanych z dopalaczami oraz bezpieczeństwie nad wodą dowiedziała się młodzież wypoczywająca nad Jeziorem Białym.

Reklama

Dopalacze stanowią śmiertelne zagrożenie, szczególnie dla ludzi młodych, którzy podczas wakacji chcą przeżyć przygodę lub doświadczyć nowych wrażeń. To sprawia, że mogą zostać skuszeni  dopalaczami lub innymi środkami odurzającymi. Zagrożenia pojawiają się zarówno w Internecie, jak i w miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów.

Dlatego wczoraj policjanci mówili o zagrożeniu dopalaczami nad Jeziorem Białym, a więc w miejscu licznie odwiedzanym przez młodzież i kojarzonym z wakacjami i dobrą zabawą. W spotkaniu uczestniczyła także Irmina Nikiel z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie oraz  Iwona Chlebicka z Wydziału Bezpieczeństwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Policjanci podkreślali, że  za kilkanaście dni zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, która zrównuje handel dopalaczami z handlem narkotykami. Do tego jednak czasu przestępcy trudniący się handlem dopalaczami mogą próbować wyzbyć się ich, oferując je nawet po niższych cenach.

Podczas spotkania poruszony został też temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Uczestnicy apelowali o korzystanie z kąpielisk strzeżonych przez ratowników, niewchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i nie skakanie do wody, zwłaszcza w miejscach, których nie znamy.

Spotkanie zorganizował wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Z młodzieżą rozmawiali przedstawiciele służb mundurowych, ratownicy WOPR, przedstawiciele WSSE i lubelskiego UW.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA