REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
O stuleciu ludobójstwa Ormian w KDK
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

genocydW tym roku przypada setna rocznica genocydu, czyli mordu Ormian, Asyryjczyków i Greków dokonanego przez Turków na grupach etnicznych manifestujących swoją odrębność kulturową. Z tej okazji Krasnostawski Dom Kultury przygotował specjalny program upamiętniający to wydarzenie.

W najbliższy czwartek, 23 kwietnia o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej KDK zaplanowano historyczny wykład o Armenii, który poprowadzi  Hovhannes Aleksanyan. W ramach niego przybliży on zagadnienie genocydu i historię Armenii ze wskazaniem związków i relacji pomiędzy narodem polskim i ormiańskim. Zostaną przedstawione również sylwetki Polaków ormiańskiego pochodzenia. W programie znalazł się też pokaz krótkometrażowych filmów o Armenii.

W części artystycznej  spotkania zaprezentuje się krasnostawska wokalistka i pianistka Paulina Dąbrowska oraz skrzypek ormiańskiego pochodzenia Martiros Dawtian – laureat wielu konkursów skrzypcowych, absolwent uczelni muzycznej w Erewaniu, nauczyciel w Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

Na zakończenie zaplanowana jest symboliczna degustacja tradycyjnych potraw kuchni ormiańskiej. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*