REKLAMA
,
Obchody Święta Niepodległości w regionie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

11 listopada jest wyjątkowym dniem w kalendarzach Polaków. Specjalnie dla Państwa sprawdziliśmy zaplanowane uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Chełmie, Krasnymstawie oraz Włodawie.

Reklama

Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz zaprasza na uroczyste obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. W uroczystościach weźmie udział Szwadron Rekonstrukcyjny Oddziału Kawalerii II Rzeczypospolitej Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej. Edukacja. Historia. Kultura w Janowie.

Chełm

Uroczystości rozpoczną Mszą Św. o godzinie 9:30 w intencji Ojczyzny w Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie, po której zostaną złożone wieńce i wiązanki przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz przy Krzyżu Niepodległości na Górze Chełmskiej.

O godzinie 11:00 uroczystość przeniesie się na Plac Łuczkowskiego, gdzie zostanie odegrany hejnał miasta Chełm, po którym meldunek złoży Dowódca Garnizonu Chełm, Następnie podniesiona na maszt zostanie flaga państwowa oraz odegrany będzie hymn narodowy. W ramach obchodów zaplanowane jest także wystąpienie Prezydenta Miasta Chełm, odczytanie Apelu Pamięci oraz salwa honorowa. Na koniec uroczystości zostaną złożone wieńce i wiązanki przy Pomniku Niepodległości oraz odbędzie się defilada wojskowa. Na godzinę 12:00 przewidziany jest program artystyczny.

Ponadto o godzinie 18:00 w Chełmskim Domu Kultury odbędzie się koncert „Niepodległa”, w którego programie znajdą się najbardziej znane pieśni i piosenki legionowe oraz bardziej współczesne utwory patriotyczne. W koncercie udział wezmą zespoły artystyczne ChDK oraz zaproszeni goście. Bilety na koncert można nabyć w cenie 15 w ChDK oraz CKF Zorza w Chełmie.

Krasnystaw

W Krasnymstawie uroczystości rozpocznie o godzinie 10:30 Msza Św. w Kościele Świętego Franciszka Ksawerego. Tuż po mszy odbędzie się okolicznościowy koncert zorganizowany przez młodzież z II LO im. Cypriana Kamila Norwida. Następnie uczestnicy obchodów przejdą ulicami: Piłsudskiego, Oleszczyńskiego oraz Okrzei na Cmentarz Parafialny, gdzie o godzinie 12:00 odbędzie się wystąpienie Starosty Krasnostawskiego oraz złożone zostaną kwiaty i wieńce. Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości będzie koncert „Chórem Dla Niepodległej” o godz. 16:00 w Krasnostawskim Domu Kultury.

Włodawa

We Włodawie obchody uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10:15 zbiórką sztandarów przed Kościołem Św. Ludwika we Włodawie, gdzie o godz. 10:30 odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po mszy uczestnicy obchodów wspólnie przejdą pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie o godzinie 11:55 będzie miało miejsce przemówienie okolicznościowe Przewodniczącego Rady Powiatu we Włodawie oraz uroczyste złożenie wieńców. Na godzinę 12:30 zaplanowany jest występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. Obchody Święta Niepodległości zakończy Mecz Niepodległości, który odbędzie się o godz. 14:00 na stadionie klubu MLKS „Włodawianka”.

Napisz komentarz
 • A jak było?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA