REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Obostrzenia w powiatach. Zobacz, w których?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W 19 powiatach na terenie kraju od soboty (8 sierpnia) wprowadzone zostają zaostrzone zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. Trzeba tam będzie m.in. obowiązkowo nosić maseczki wszędzie w przestrzeni publicznej.

Reklama

Minister Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej (6 sierpnia) konferencji w Ministerstwie Zdrowia poinformował, że resort zidentyfikował 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych koronawirusem.

W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń. W tzw. powiatach czerwonych (9 powiatów) będzie obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej – wyjaśnił minister Szumowski. I dodał: – Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń.

Dziewięć powiatów, gdzie wzrost liczby zakażeń jest największy, zakwalifikowano jako „czerwone”. W nich obowiązywać będą m.in. maseczki również na świeżym powietrzu. Dodatkowo zamknięte będą kluby i dyskoteki oraz zakazane imprezy masowe.

Pozostałych dziesięć powiatów oznaczono jako „żółte”, a resztę jako „zielone”. W pierwszych dwóch kategoriach, wprowadzane obostrzenia będą surowsze niż w pozostałych regionach.

„Czerwone” obostrzenia będą obowiązywały w powiatach: ostrzeszowskim (woj. wielkopolskie), nowosądeckim, Nowy Sącz (woj. małopolskie), wieluńskim (woj. łódzkie), pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim (woj. śląskie).

„Żółte” obostrzenia będą w powiatach: wieruszowskim (woj. łódzkie), Jastrzębie Zdrój, Żory, cieszyńskim (woj. śląskie), kępińskim (woj. wielkopolskie), przemyskim, Przemyślu, jarosławskim (woj. podkarpackie), pińczowskim (woj. świętokrzyskie), oświęcimskim (woj. małopolskie).

Pamiętajmy o tym m.in. podczas podróży służbowych, prywatnych czy wakacyjnego wypoczynku.

Apel o otrząśnięcie się z nastroju beztroski dotyczy całej Polski, bo jeżeli nie chcemy, by ten kolor czerwony rozprzestrzenił się na cały kraj, to starajmy zachowywać reżim sanitarny: nośmy maski w sklepach i transporcie publicznym – zaapelował minister.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama