REKLAMA
,
Obrazy i łemkowskie pieśni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Nowakowskiej przygotowuje Chełmska Biblioteka Publiczna. Spotkaniu towarzyszyć będzie monokoncert pieśni łemkowskich „To co w duszy gra”.

Reklama

Barbara Nowakowska mieszka w Czułczycach Małych (gmina Sawin), zajmuje się twórczością ludową, jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie oraz kierownikiem artystycznym zespołu ludowego Jarzębina. Jako solistka bierze udział w licznych przeglądach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. W jej repertuarze znajdują się pieśni religijne, patriotyczne, wojskowe i ludowe, ale szczególne miejsce zajmują pieśni ukraińskie i łemkowskie.
Obok wykonywania pieśni ludowych, Barbara Nowakowska tworzy urokliwe stroiki i dekoracje świąteczne, a także maluje. Uczestniczyła w wielu warsztatach i plenerach malarskich, co roku bierze udział w jarmarkach m.in. w Holi, Pawłowie, Chełmie.

Do obejrzenia obrazów i wysłuchania pieśni łemkowskich w wykonaniu Barbary Nowakowskiej zapraszamy w piątek, 13 kwietnia br., godz. 17, CHBP, Partyzantów 40. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA