REKLAMA
,
Obrazy Stanisława Koguciuka w bibliotece
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Malarstwo Stanisława Koguciuka zaprezentuje Biblioteka PWSZ w Chełmie. Zapraszamy na wernisaż w piątek, 7 grudnia.

Reklama

Na wystawie zostanie pokazanych ponad 70 prac artysty. Stanisław Koguciuk, nazywany „Nikiforem z Pławanic”, interesował się rysunkiem i malarstwem od lat dziecięcych, ale podstaw technik malarskich nauczył się dopiero w wieku dojrzałym. Początkowo jego specjalnością było malarstwo ręczne na tkaninach, później rozpoczął się okres malowania „humorów” – niewielkich scenek opatrzonych adekwatnym tekstem – komentarzem. Następnie w jego dorobku artystycznym zaczęły się pojawiać prace o tematyce wiejskiej, ukazujące obrzędowość, obyczajowość i pejzaże wsi zapamiętanej z dzieciństwa.
Obecnie artysta maluje także obrazy o tematyce sakralnej, a w ostatnim czasie powstały „Wizerunki Świętych”, a także nowy cykl „Malowanych makatek”.

Stanisław Koguciuk, mimo ukończonych 85 lat, pozostaje nadal czynnym artystą. Jego twórczość jest bardzo ceniona, czego dowodem liczne nagrody, a wśród nich najwyżej ceniona Nagroda Oskara Kolberga, przyznana artyście w 2012 roku za całokształt działalności i wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury ludowej.

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (Pocztowa 54) zaprasza w piątek, 7 grudnia 2018 r., o godz. 17, na otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Koguciuka. Wstęp wolny!
Prace będzie można oglądać do 28 lutego 2019 r.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA