REKLAMA
,
Obrazy Waśniewskiego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie muzeum kupiło niedawno prawie 50 obrazów Zenona Waśniewskiego. Wszystkie będzie można zobaczyć na wystawie już 11 grudnia.

Reklama

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Obrazy Zenona Waśniewskiego w kolekcji Muzeum w Chełmie”. Wydarzenie zaplanowano na środę, 11 grudnia, o godz. 12:00, w budynku muzeum przy ul. Lubelskiej 56 A.

Informowaliśmy niedawno o nowych zakupach Muzeum Ziemi Chełmskiej. Dzięki dotacji  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości 72 tys. zł, możliwe było kupienie 48 obrazów Zenona Waśniewskiego będących do tej pory w rękach prywatnych.

Obecnie w chełmskim muzeum jest 135 dzieł artysty. To prace tworzone w różnych technikach, są wśród nich m.in. obrazy olejne, pastele, akwarele, rysunki ołówkiem oraz linoryty.

Wszystkie zakupione ostatnio prace artysty będzie można zobaczyć na wystawie czasowej „Obrazy Zenona Waśniewskiego w kolekcji Muzeum w Chełmie”. Wystawa czynna będzie do 15 kwietnia 2020 roku.

Ekspozycji towarzyszyć będzie wydawnictwo Zenon Waśniewski (1891–1945) – zakup do kolekcji muzeum w Chełmie.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Artysta swoim życiem i tworczoscia zwiazany z przedwojennym Chelmem. Zginal w niemieckim obozie koncentracyjnym w mlodym wieku i sile zycia. Mógł wiele stworzyc i zrobic dla kultury tego miasta niestety los wybral inaczej. Zona która zostala w Chelmie pracowala jako nauczycielke zyla samotnie w kontakcie z rodzina. Dzisiejsi spadkobiercy tworczosci Wasniewskiego to juz inna historia powojennego Chelma ale jak zawsze zwiazana z kultura.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  Aleja 3 Maja w remoncie
  Aleja 3 Maja w remoncie
  REKLAMA