REKLAMA
,
Obwodnica coraz bliżej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 2,5 mld na budowę S12, 650 mln na budowę Obwodnicy Północnej Chełma, ponad 70 mln na inwestycje lokalne i zapowiedź budowy Obwodnicy Południowej (150 mln) – to tylko część inwestycji, których realizację zapowiedziano w niedzielę w Chełmie.

Reklama
Podczas niedzielnej (19 stycznia) konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Miasta Chełm, Jakuba Banaszka, wicepremiera Jacka Sasina, europoseł Beaty Mazurek oraz Mirosława Czecha, dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA, omówione zostały planowane inwestycje w Polsce wschodniej.
Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg w trybie „Zaprojektuj i Buduj” na obwodnicę północną Chełma. Kolejny rok to zapowiedź ogłoszenia przetargu na budowę S12 od Piask do Dorohuska.
– Rozpoczęliśmy prace nad zrealizowaniem inwestycji Obwodnica Południowa Chełma, która będzie możliwa dzięki zaangażowaniu Rządu. Na jednej z najbliższych sesji przedstawiona zostanie koncepcja, a miasto wprowadzi do budżetu zadanie i środki na rozpoczęcie prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w 2023 roku będzie mogła rozpocząć się budowa Obwodnicy Południowej – powiedział prezydent Jakub Banaszek.

Dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Czech powiedział, że według wstępnych analiz południowa obwodnica Chełma miałaby około 7,6 km długości, a koszt tej inwestycji szacuje się na około 150 mln zł.

– Droga przebiegłaby w większości przez grunty stanowiące własność samorządu miasta i Skarbu Państwa. Możemy już pod koniec tej kadencji samorządu wbijać łopatę i wejść w etap realizacji przedsięwzięcia – powiedział Mirosław Czech.

Wicepremier Jacek Sasin poinformował, że przetarg na budowę drogi S12 od miejscowości Piaski do granicy z Ukrainą w Dorohusku zostanie rozpisany w przyszłym roku. Zapewnił, że inwestycja ma zabezpieczone finansowanie w wysokości 2,5 mld zł.  Przypomniał także, że trwają już prace przy budowie północnej obwodnicy Chełma, która będzie przebiegać w ciągu drogi ekspresowej S12.

Napisz komentarz
 • Jasne, że tak jest.
  Ciut-ciut dalej niż intuicja, zaczyna się już grunt, na który nauczony DOŚWIADCZENIEM ŻYCIOWYM absolutnie nie chcę wkraczać, nikomu też nie radzę – i to już akurat bez hehehe.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Tsj, mysle ze intuicja to cos wiecej niz zyciowe doświadczenie bo czasami moze byc wbrew logice, hehe

 • Prokurator Robert Scurvy

  Tsj z ta konsekwencja to troche przesadzasz. Pan Sawa najpierw po rowno traktowal PiS i SLD bo jedno to dzuma a drugie cholera. Potem dal szanse prezydentowi Pis. Potem troche sie przekomarzal a teraz wrocil do pierwotnych wnioskow, chyba slusznie.
  Ja tam po Panu Sawie nie jezdze, wyglada ze nabralem do niego szacunku chociaz nie podzielam wszystkich opinii.
  Mimo wszystko ma intuicje.

  • Oczywiście, że przesadzam! Oznaką ten szyderczy uśmieszek jak zwykle na marginesie 😆.
   Pan Sawa ma uzbierany bagaż życiowych doświadczeń, więc może od czasu do czasu z raz błysnąć w swych przewidywaniach. Zresztą tak jak każdy z nas.

  • Procurator,ja mam dystans,bo nie szukam etatu,a może naiwnie,żeby w Chełmie było lepiej.

 • Ja tam nie wiem, czemu wszyscy „siadamy” na tego naszego Sawę😊. Chłop ma swoje oryginalne wizje, wyrobił już sobie w środowisku chełmskim swoją niepowtarzalną, indywidualną markę i jest konsekwentny w swych zamiarach.
  O tak! Przynajmniej tak deklaruje. 😉
  Zasadniczo to źle chyba nie chce dla nas wszystkich (choć dla siebie to być może, że wyjątkowo dobrze! 😆 skoro taki uparty?), tyle że mu nie wychodzi… Czyja wina? Może chłop przeskoczył całą epokę i tutaj jest powód całego niezgrania? Może to właśnie jak w przeszłości bywało, że zbyt nowatorskim i przedwcześnie odkrytym wynalazkom, bez zrozumienia „zatrzaskiwano drzwi przed nosem”?
  Oczywiście to działa niestety w obydwie strony 😆, czyli наоборот, hehehe.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Panie Sawa nie wiem na jakie jeszcze okazje czekasz bo tu kazdy dzien przynosi nowy kabaret.
  W miescie wytyczono nowe kierunki rozwoju tylko nie ma komu realizowac.
  Bo prezydent siedzi w Warszawie i zalatwia w ministerstwach nowe….. obietnice.
  Dziewczynka z nozyczkami nadaje sie w inwestycjach tylko do przecinania wsteg a kolejny zastepca mdleje juz na progu, hehe

 • Biedny p.Sawa nawet nie wie że jak kichnie to też … polityka bo może sie okazać że…itd. Oczywiście że jakby władza kiwneła do niego paluszkiem to byłby w siódmym niebie. P. Sawa zmienny jest jak panieniak to oczywiste! Zawsze trzyma sie rąbka pańskiego kaftana.

 • To że Pan Sawa, jak wszystko na to wskazuje, dopiero teraz wyklarował sobie definitywny pogląd na obecną chełmską władzę, wcale nie znaczy, że ta władza zostanie definitywnie przez niego osamotniona, hehehe. Na miejscu tej władzy nie liczył bym na tak dramatyczny obrót sprawy – pomimo Jego osobistych deklaracji. Hehehe.

 • A jednak , rozczarował sie. To poważna strata dla obozu rządzącego , ciekawe jak teraz dadzą sobie rade bez p. Sawy!

 • Prokurator Robert Scurvy

  Anatol nie nadazasz, Pan Sawa jest. Wlasnie gruntownie rozczarowany wladzami Chelma. Dopiero, hehe

  • Procurator,moim marzeniem jest Chełm,a więc byłem koniunkturalistą,bo warto dać szansę nowej ekipie – niestety kredyt się skończył.Teraz będę punktować.Będzie okazja,to ostro.

 • Pan Sawa niby taki doświadczony w polityce a nie zna podstawowych prawideł.
  Pani Sawa maja rada dla Pana Ciesz sie Pan bo masz być Pan zadowolony, takie sa wytyczne. A poza tym Pana zdanie nikogo nie interesuje . Ciesz sie ze mamy taki piekny budżet i skoro jest na to czas. Śrube bedą przykrecać po wyborach! Jekieś peany na cześ wadzy! Pan lubisz sie im podlizywać! Masz Pan swoje 5 minut. Później bedzie za późno!

  • Dałem nowej ekipie kilka pomysłów,dałem czas na poważne ustosunkowanie się do nich.Niestety jestem tylko olewany,a więc teraz tylko punktowanie.Polityka polega na tym,że najpierw daje się propozycje i czas na ich realizację.Jeżeli nie ma odzewu,to wtedy punktujemy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA