REKLAMA
,
Od marca większe emerytury i renty
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ruszyła coroczna waloryzacja emerytur i rent. Wzrastają od marca o 7 procent. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze podwyższone świadczenia.

Reklama

W województwie lubelskim waloryzacja obejmuje przeszło 400 tysięcy różnych świadczeń: wszystkie emerytury i renty, dodatki do nich, świadczenia przedemerytalne, świadczenia Mama4+. Proces odbywa się automatycznie, nie trzeba składać wniosków. Waloryzacja rozpoczęła się wczoraj (1 marca). Każde świadczenie za marzec ZUS wypłaci w podwyższonej wysokości, w standardowym terminie jego płatności. Pierwsze zwaloryzowane emerytury i renty już trafiły do uprawnionych.

Każdy emeryt i rencista otrzyma decyzję o nowej wysokości swojego świadczenia. Ich wysyłka rozpocznie się najwcześniej w przyszłym miesiącu, bo w jednej kopercie przyjdzie również decyzja o przyznaniu tzw. trzynastki, którą ZUS będzie wypłacał właśnie w kwietniu. A wcześniej informację o zwaloryzowanej wysokości emerytury lub renty będzie można sprawdzić na swoim koncie w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W portalu będzie można też pobrać elektroniczny dokument potwierdzający nową wysokość świadczenia.

Minimalna emerytura wynosi od marca 1338,44 zł brutto, czyli o prawie 88 zł więcej niż dotychczas. Do tej samej kwoty wzrosły również minimalna renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna. Minimalna renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi 1003,83 zł.

Rating: 3.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA