REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Od poniedziałku ferie!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W poniedziałek 29 stycznia zaczynają się ferie. Dla około 300 tys. uczniów w woj. lubelskim oznacza to dwutygodniową labę od szkoły. Dla organizatorów wypoczynku – czas kreacji.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłaszane są przez ministra edukacji. Część uczniów w kraju jest już po feriach, a inni jeszcze czekają. Dla woj. lubelskiego termin ferii został w tym roku ustalony na 28 stycznia – 11 lutego 2018 r. Razem z nami wypoczywać będą uczniowie z łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora – radzi Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Z myślą o rodzicach MEN stworzyło kilka lat temu publiczną internetową bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty. Organizator ma obowiązek zrobić to na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku; w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą – na 14 dni przed.

Chełmscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas podróży. Zachęcają organizatorów i rodziców do zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych. Wystarczy zadzwonić do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie na nr 82 560-10-00.

Nie wszyscy wyruszą na obozy czy zimowiska.  Dla tych, którzy zostaną w mieście, mamy dobre wieści. Wszystkie chełmskie instytucje kultury i MOSiR, przygotowały cały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, na całe dwa tygodnie.

MOSiR organizuje zawody łyżwiarskie na lodowisku, a w hali turniej piłki nożnej dzikich drużyn. Działa ośla łączka na stoku narciarskim w Kumowej Dolinie.

W MDK na odwiedzających czekać będą warsztaty modelarskie, lalkowe, malarstwa na szkle, a także wycieczka do teatru.

ChDK zaprasza na warsztaty do Pracowni Sztuk Wszelakich oraz na warsztaty musicalowe. Zorza poszerzyła repertuar o specjalne seanse dla dzieci i młodzieży na ferie i obniżyła cenę biletu do 8 zł.

W ChBP na ferie szykują się dodatkowe seanse filmowe, zajęcia edukacyjno-techniczne, a także gry planszowe.

Szczegółowych informacji szukajcie niebawem na chelmski.eu.

Zapraszamy do kontaktu (redakcja@chelmski.eu)  wszystkie osoby, firmy i instytucje, które mają ciekawe pomysły czy oferty dla dzieci i młodzieży na ferie. Chętnie o nich poinformujemy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*