REKLAMA
,
Oddaj elektrośmieci, dostaniesz ul
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Czerwone pojemniki pojawią się wkrótce na chełmskich osiedlach. Będzie można do nich wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Reklama

„Czerwone pojemniki na elektryczne śmieci debiutują w Chełmie” – zapowiada Miasto Chełm. Na osiedlach stanie dziewięć takich kontenerów. Zostaną ulokowane na osiedlach: Dyrekcja Dolna, XXX-lecia, Kościuszki, Słoneczne oraz Zachód.

 

Na mocy umowy zawartej przez Miasto Chełm z MB Recycling, Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz organizacją odzysku AURAEKO,  mieszkańcy będą mogli bezpiecznie i szybko pozbyć się zalegających w ich domach elektrycznych śmieci. To duże ułatwienie dla chełmian zważywszy, że do tej pory elektrośmieci trzeba było wywieźć samodzielnie do PSZOK na ul. Bieławin. Teraz wystarczy wynieść je do kontenera na osiedlu.

Do charakterystycznego czerwonego pojemnika będzie można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm. A więc np. zepsute telefony, laptopy, suszarki, żelazka, tostery, ale także baterie i tonery.

Śmieci zostaną przetworzone w specjalnych zakładach i wrócą do Chełma już wiosną, ale w postaci ekologicznych uli. Powstanie więc miejska pasieka, którą tworzyć będą czerwone domy dla pszczół. W części powstaną z recyklingu.

***

Prawidłowa utylizacja elektrycznych odpadów pozwala na ich recykling, czyli odzysk cennych surowców i substancji.
Mieszkańcy Chełma wyrzucając elektryczne śmieci do dedykowanych czerwonych pojemników chronią siebie, swoje zdrowie, ale także środowisko naturalne. Warto podkreślić, że oddając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do czerwonych pojemników, z części odzyskanych materiałów powstaną ekologiczne ule, które już wiosną trafią do Chełma, by cieszyć oczy mieszkańców i turystów – mówi Gabriela Leszczyńska, prezes zarządu AURAEKO.
W ramach projektu „Elektryczne Śmieci” w Chełmie stanie 9 czerwonych pojemników. Obserwujcie, co się dzieje na waszym osiedlu, bo ich instalacja rozpocznie się w najbliższych dniach.

Napisz komentarz
 • A gdzie można wyrzucić zużyte żarówki ?

 • No to mamy rozdzielone: Puchatkowi z Chełma – miód, Prezesowi – błyskawice, a Przemkowi z Lublina – „segreguje” na kolorowym tle. Bieluch by się uśmiał.

 • Tu i na dodatek słowo SEGREGUJE na zbyt kolorowym tle… Teraz takie czasy, że to się musi skończyć aferą…😎😁😈

 • Na miód sam bym się załapał, mam całą komórkę lodówek pralek piekarników jakby ktoś dał mi taki mały ul z rodziną niech tam nawet z tymi esesmanskimi błyskawicami to chętnie otworzylbym te komórkę.

 • Ależ tu nie o ule i nie o błyskawice chodzi, tylko o ten miód! 🙂

 • Uuuu, toż to jawna prowokacja, nawet sabotaż! 😁

 • A co będzie jak prezes te znaki sss zobaczy?

 • No i super sprawa. Mnie to cieszy a mam trochę tego do wyrzucenia

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA