REKLAMA
,
Oddział ZUS w Chełmie już niedługo przyjmie praktykantów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 1,4 tys. praktykantów zamierza przyjąć Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach współpracy z Państwowymi Wyższymi Szkołami Zawodowymi. W województwie lubelskim z programu skorzystają również studenci chełmskiej uczelni.

Celem porozumienia ma być poszerzenie świadomości młodych ludzi w zakresie finansów publicznych, funkcjonowania administracji publicznej i systemu ubezpieczeń społecznych. Na dziś zakład deklaruje przyjęcie na praktyki 1426 studentów z Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w całym kraju, między innymi z PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu, PWSZ w Chełmie i Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Reklama

Praktyki zawodowe trwają pół roku, a każdy z uczestniczących w nich studentów otrzymuje wynagrodzenie. Pierwszych praktykantów chełmski inspektorat ZUS przyjmie już we wrześniu tego roku. Rekrutację prowadzą uczelnie. Projekt potrwa do stycznia 2019 r.

Ze swojej strony zapewniamy młodym ludziom możliwość zbudowania unikalnych na rynku pracy kompetencji w zakresie ubezpieczeń społecznych, a dodatkowo zdobycie doświadczenia w pracy w administracji publicznej. Zważywszy na fakt, że dziś administracja publiczna przechodzi ciągły proces profesjonalizacji i elektronizacji swoich usług, praca tu jest dużym wyzwaniem. Liczę, że duże grono studentów, którzy podejmą u nas praktyki, w przyszłości zechce podjąć pełnoetatowe zatrudnienie – podsumowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

***

Projekt „Program Praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” realizowany jest z Programu Operacyjnego „Wiedza, Edukacja, Rozwój” przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego celem jest wypracowanie nowego modelu rozszerzonych do sześciu miesięcy praktyk studenckich i udział 7 tys. studentów uczelni zawodowych w takich praktykach. Wartość całego projektu to 136 mln zł. Nabór wniosków trwa od marca 2016 r. do września 2018 r. Dotychczas wsparcie otrzymały 32 szkoły wyższe, w tym 25 Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Napisz komentarz
 • Te praktyki to szajs. Na Chełmskiej uczelni to umią tylko człowiekowi naobiecywać, a tak naprawde to jedno kłamstwo. Zamiast studentowi pomóc to jeszcze życie utrudnią. I zamiast mieć obiecany zysk, to jeszcze do tego z własnych pieniędzy człowiek musi dokładać.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA