REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Odebrali świadectwa maturalne
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Znane są wyniki tegorocznych matur. Dzisiaj absolwenci szkół średnich mogli odbierać w swoich szkołach świadectwa maturalne. Jest dobrze, jak podaje OKE, w woj. lubelskim maturę zdało 80% uczniów.

Reklama
Dzisiaj (4 lipca) pod szkołami średnimi w Chełmie i w całym kraju gromadzili się młodzi ludzie. To tegoroczni maturzyści, którzy mogli odbierać świadectwa maturalne i wreszcie poznać efekty swoich majowych wysiłków.
Z informacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie wynika, że poszło bardzo dobrze. W tym roku w województwie lubelskim do matury przystąpiło blisko 15 tysięcy 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zdało 86,4% uczniów liceów ogólnokształcących i 67,8% uczniów techników.
Ci, którzy nie zdali tylko jednego egzaminu, mogą go poprawić już w sierpniu. To prawie 13% wszystkich zdających. O zamiarze przystąpienia do poprawki trzeba poinformować swoją szkołę. Termin: do 11 lipca.
Dla 4,7% absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 11,7% absolwentów techników dzisiejszy dzień okazał się smutny. Nie zdali dwóch lub więcej egzaminów, a to oznacza, że do poprawki będą mogli przystąpić dopiero za rok.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ok. 7 mln.ponad inne miasta,to i wyniki powinny być lepsze.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Drogo nas to kosztuje,a wyniki słabe.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama