REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Odkryj w sobie artystę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przez całe wakacje Chełmski Dom Kultury przyjmuje zapisy na zajęcia artystyczne na rok 2018/2019. Obok wielu propozycji dla dzieci i młodzieży, coś dla siebie znajdą także dorośli w ramach projektu ChDK 18+. Sprawdź ofertę, odkryj w sobie artystę.

Reklama

ChDK proponuje zajęcia w następujących grupach wiekowych:

4-latki – Akademia Małego Artysty

Dla najmłodszych dzieci, od czwartego roku życia, przygotowano kolejną edycję Akademii Małego Artysty. Tym razem w dwóch odsłonach: zajęć plastyczno-rękodzielniczych lub muzyczno-tanecznych (do wyboru). Wszystkie prowadzone są przez instruktorów ChDK oraz zaproszonych gości.

5-latki – Taniec towarzyski, Balet

Dołączyć do grup tanecznych mogą dzieci już od 5 roku życia.  W  Klubie Tańca Towarzyskiego TAKT od samego początku szkolenie prowadzone jest w dwóch stylach tanecznych: tańcach standardowych i latynoamerykańskich przez dwóch młodych i utytułowanych trenerów:  Michała Łokińskiego i Grzegorza Zmokłego. Mile widziane pary.
We wrześniu wystartuje także młodsza grupa naborowa Baletowej Szkoły Tańca ChDK dedykowana pięciolatkom.  Grupa będzie trenować pod okiem uznanej pedagog i instruktorki tańca klasycznego, Barbary Czajkowskiej.

6-latki – Taniec towarzyski, Taniec ludowy, Taniec współczesny, Balet, Zajęcia plastyczne

W tym roku Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej zaprasza na przesłuchania. Terminy kolejnych spotkań publikowane będą na stronie ChDK. Zajęcia prowadzi Mariola Piędzia.  W ich trakcie dzieci poznają tajniki tańców regionalnych i nie tylko. Zajęcia tańca współczesnego prowadzi tancerz Lubelskiego Teatru Tańca – Wojciech Kaproń. Instruktorką Baletowej Szkoły Tańca ChDK jest Barbara Czajkowska. Zajęcia plastyczne w Pracowni Twórczej prowadzi Anna Szumera.

Dzieci starsze i młodzież

Młodzież  gimnazjalną i szkół średnich zapraszamy na zajęcia plastyczne do Kreski – grupy młodzieżowej Pracowni Plastycznej.
Ponadto we wrześniu planowany jest kolejny casting do Chadek Musical Academy. Zapraszamy dzieci od 9 roku życia. Zajęcia poprowadzą znani i lubiani instruktorzy: Jacek Wazelin – taniec, Adrian Wiśniewski – aktorstwo, Kamil Dominiak – śpiew.
I nowość – Teatr Rekontra. Zapraszamy od 13 roku życia – zajęcia skierowane są do młodzieży, która chce uczestniczyć w zajęciach teatralnych. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z warsztatem teatralnym, który będzie przekazywany za pomocą improwizacji. Zajęcia poprowadzi Sebastian Jakimiuk.

ChDK 18 +

Od 2018 roku w domu kultury ruszył zupełnie nowy projekt  ChDK 18+ – skierowany do osób dorosłych.
W ramach tej oferty zapraszamy do Pracowni Tkaniny Artystycznej ABAKAN, w której uczestnicy poznają podstawy tkactwa artystycznego, splotów i technik, nauczą się cieniowania oraz samodzielnie wykonają gobeliny wg własnego projektu. Zajęcia prowadzi Eliza Kalman.

Nowością jest Pracownia Witrażu, w której Anna Szumera  uczy samodzielnie wykonywać witrażowe ozdoby i drobne elementy dekoracyjne ze szkła.

Osoby, które chciałyby rozwijać swój talent wokalny ChDK zaprasza do dwóch chórów: Chadek Gospel Choir prowadzonego przez Grzegorza Głucha oraz  Chóru Hejnał prowadzonego przez Danutę Bałka-Kozłowską i  Bogdana Deptę.

Dorosłe grupy funkcjonują także przy Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Chadek Musical Academy oraz w Pracowni Twórczej jako Grupa Alternatywa.

Zapisy

na wszystkie zajęcia ChDK prowadzi wyłącznie stacjonarnie, w swojej siedzibie przy Pl. Tysiąclecia 1. Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie karty uczestnika, która jest dostępna na recepcji (codziennie w godzinach pracy placówki).

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama