REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Odpowiedzą za oszustwa internetowe
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Za oszustwa odpowie zatrzymana wczoraj 21-letnia kobieta z powiatu chełmskiego i 23-letni mężczyzna. Para na portalach internetowych oferowała do sprzedaży telefony i laptopy. Klienci nigdy ich nie otrzymali.

Reklama
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy, realizując posiadane informacje, zatrzymali wczoraj na terenie Warszawy 21-letnią mieszkankę powiatu chełmskiego oraz 23-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego. Para ukrywała się w wynajmowanym mieszkaniu. Oboje byli zaskoczeni wizytą policjantów.
Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani w okresie od lipca 2017 roku do marca br., za pośrednictwem portali internetowych, oferowali do sprzedaży telefony komórkowe i laptopy. W tym celu operowali kilkoma rachunkami bankowymi, na które osoby zainteresowane kupnem przekazywały pieniądze. Po wpływie pieniędzy na konta, nie wysyłali  zamówionych przedmiotów.
Swoim procederem spowodowali straty, które ustaleni na obecną chwilę pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 23 tys. zł. Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama