REKLAMA
,
Odpust na Górce
Odpust na Górce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj właściwy odpust w Parafii Narodzenia NMP na chełmskiej Górce. Odpustowe modlitwy rozpoczęły się już o godzinie 1:30. Wierni zmówili różaniec fatimski. Przed nami suma pontyfikalna i odczytanie aktu zawierzenia Jezusowi przez Matkę Bożą Chełmską Chełma i Ojczyzny.

Reklama
Punktualnie o godz. 11 rozpocznie się koncert maryjny, który poprzedzi główne nabożeństwo tegorocznego odpustu. Suma pontyfikalna, której przewodniczył będzie Ordynariusz Tarnowski, ks. bp Andrzej Jeż rozpocznie się o 11:30. To właśnie w trakcie tej liturgii odczytany zostanie akt zawierzenia Jezusowi przez Matkę Bożą Chełmską Chełma i Ojczyzny.  Jak czytamy na stronie internetowej parafii:
Ważnym wydarzeniem na sumie, do którego przygotowujemy się w naszym sanktuarium już od dziewięciu tygodni, będzie akt zawierzenia Jezusowi przez Matkę Bożą Chełmską naszego miasta i Ojczyzny. Dokona go nasz ks. Arcybiskup. Podczas Eucharystii pobłogosławione zostaną wieńce i róże, a po niej odbędzie się procesja eucharystyczna.
Odpust na GórceNa ołtarzu Matki Bożej Chełmskiej  złożony zostanie prezentowany na fotografii symboliczny klucz do miasta. Stworzyli go na drukarkach 3D inżynierowie z Centrum Studiów Inżynierskich chełmskiej PWSZ .
 
 O godzinie 16 ks. bp Ryszard Karpiński odprawi nabożeństwo, podczas którego pobłogosławi przybory szkolne. Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zakończy msza święta  zaplanowana na godz. 18.
Księża zachęcają wszystkich wybierających się na dzisiejsze msze do przynoszenia ze sobą róż.
Kwiaty te zostaną pobłogosławione w trakcie specjalnej modlitwy. Pozostawimy je w sanktuarium jako nasz dar. Zostaną one zasuszone, a następnie będą dołączane do obrazków z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej jako jej szczególny atrybut, przypominający cudowne uzdrowienie niewidomego dziecka za przyczyną Chełmskiej Królowej. Mamy nadzieję, że każdy, kto z wiarą w orędownictwo Matki Bożej Chełmskiej będzie się uciekał, otrzyma zdrowie duszy i ciała. (…)Róże będziemy mogli również zakupić w sanktuarium.
 
Wraz z księżmi przypominamy, że trwa epidemia koronawirusa.
Prosimy zatem o zachowanie odpowiedniej odległości, założenie maseczek i dezynfekcję rąk. Maseczki za dobrowolną ofiarę będą również do nabycia na terenie sanktuarium.

***

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA