REKLAMA
,
Odpust na Górce
Odpust na Górce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj właściwy odpust w Parafii Narodzenia NMP na chełmskiej Górce. Odpustowe modlitwy rozpoczęły się już o godzinie 1:30. Wierni zmówili różaniec fatimski. Przed nami suma pontyfikalna i odczytanie aktu zawierzenia Jezusowi przez Matkę Bożą Chełmską Chełma i Ojczyzny.

Reklama
Punktualnie o godz. 11 rozpocznie się koncert maryjny, który poprzedzi główne nabożeństwo tegorocznego odpustu. Suma pontyfikalna, której przewodniczył będzie Ordynariusz Tarnowski, ks. bp Andrzej Jeż rozpocznie się o 11:30. To właśnie w trakcie tej liturgii odczytany zostanie akt zawierzenia Jezusowi przez Matkę Bożą Chełmską Chełma i Ojczyzny.  Jak czytamy na stronie internetowej parafii:
Ważnym wydarzeniem na sumie, do którego przygotowujemy się w naszym sanktuarium już od dziewięciu tygodni, będzie akt zawierzenia Jezusowi przez Matkę Bożą Chełmską naszego miasta i Ojczyzny. Dokona go nasz ks. Arcybiskup. Podczas Eucharystii pobłogosławione zostaną wieńce i róże, a po niej odbędzie się procesja eucharystyczna.
Odpust na GórceNa ołtarzu Matki Bożej Chełmskiej  złożony zostanie prezentowany na fotografii symboliczny klucz do miasta. Stworzyli go na drukarkach 3D inżynierowie z Centrum Studiów Inżynierskich chełmskiej PWSZ .
 
 O godzinie 16 ks. bp Ryszard Karpiński odprawi nabożeństwo, podczas którego pobłogosławi przybory szkolne. Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zakończy msza święta  zaplanowana na godz. 18.
Księża zachęcają wszystkich wybierających się na dzisiejsze msze do przynoszenia ze sobą róż.
Kwiaty te zostaną pobłogosławione w trakcie specjalnej modlitwy. Pozostawimy je w sanktuarium jako nasz dar. Zostaną one zasuszone, a następnie będą dołączane do obrazków z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej jako jej szczególny atrybut, przypominający cudowne uzdrowienie niewidomego dziecka za przyczyną Chełmskiej Królowej. Mamy nadzieję, że każdy, kto z wiarą w orędownictwo Matki Bożej Chełmskiej będzie się uciekał, otrzyma zdrowie duszy i ciała. (…)Róże będziemy mogli również zakupić w sanktuarium.
 
Wraz z księżmi przypominamy, że trwa epidemia koronawirusa.
Prosimy zatem o zachowanie odpowiedniej odległości, założenie maseczek i dezynfekcję rąk. Maseczki za dobrowolną ofiarę będą również do nabycia na terenie sanktuarium.

***

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA