REKLAMA
,
Odwiedź pokój zagadek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tajne szyfry, kody i matematyczne zagadki czekają na dzieci. Specjalny matematyczny Escape Room otwarty będzie przez trzy dni.

Od 3 do 5 stycznia 2019 r. w Centrum Nauczania MathRiders w Chełmie odbędzie się niecodzienne wydarzenie dla dzieci. Zostanie otwarty specjalny matematyczny Escape Room z różnorodnymi łamigłówkami, szyframi i kodami, których rozwiązanie krok po kroku, doprowadzi uczestników do odkrycia tajemnicy Profesora Sinusoidosa.

Reklama

Podczas zagadkowego wydarzenia organizatorzy zapraszają dzieci do tajemniczego gabinetu Profesora Sinusoidosa. Ten sławny, ekscentryczny i postępowy matematyk odkrył sposób na miłą i przyjemną naukę matematyki. Jednak zanim zdążył go ujawnić światu, zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Zadaniem uczestników jest odnalezienie sekretnego dziennika uczonego, w którym znajdują się jego osobiste notatki. Wskazówki do rozwiązania tajemnicy zostały ukryte i zakodowane w różnych miejscach w jego gabinecie, aby dojść do celu należy obserwować, łączyć fakty, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Zazwyczaj królowa nauk kojarzy się z nudnymi zadaniami i trudnymi obliczeniami. Matematyczny Escape Room udowadnia, że nauka matematyki może być fascynującą przygodą i świetną rozrywką. Pokój zagadek jest również doskonałą grą zespołową, w której ważna jest współpraca i wzajemna pomoc. Przy okazji mamy okazję kształtować wśród dzieci takie kompetencje jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków. Ponadto, poprzez tego typu aktywności chcemy pokazać, że wiedza matematyczna jest ważnym elementem rzeczywistości i przydaje się nie tylko podczas szkolnych zajęć – mówi Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders Polska.

Zapraszamy na wydarzenie od 3 do 5 stycznia, Centrum Nauczania MathRiders w Chełmie, ul. Partyzantów 8. Ciekawa i niecodzienna forma spędzania wolnego czasu jest dedykowana wszystkim dzieciom, które lubią przygody.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 530 035 808, e-mail: chelm@mathriders.com.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA