REKLAMA
,
Odżyją chełmskie place zabaw?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Stare place zabaw w mieście będą odnawiane. A dodatkowo powstaną nowe, tematyczne – zapowiada chełmski ratusz. Prezydent zachęca do zgłaszania pomysłów na miejsca rozrywki dla najmłodszych chełmian.

Reklama
Infrastruktura i atrakcje dla dzieci stanowią jeden z kluczowych elementów rozwoju każdego miasta. Dlatego miasto Chełm planuje zrealizować projekt, który zakłada rewitalizację istniejących placów, ale także budowę kolejnych – informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.
 
W ramach przedsięwzięcia miasto planuje inwentaryzację istniejących już placów zabaw po to, by ocenić co trzeba naprawić, uzupełnić lub ewentualnie rozbudować. Projekt zakłada również budowę nowych obiektów, np. wodnego placu zabaw, a także placów tematycznych, tj. np. statek piracki czy zamek. Pierwsze prace w tym zakresie miałyby rozpocząć się w przyszłym roku.
 
To złożone i nie ma co ukrywać kosztowne przedsięwzięcie, dlatego – stawiając sprawę uczciwie – zakładamy, że jego realizacja nastąpiłaby w ciągu najbliższych 2-3 lat. Pierwsze prace rozpoczęłyby się natomiast w 2022 roku – mówi prezydent Jakub Banaszek.
 
Przy okazji prezydent zaproponował mieszkańcom, aby pod opublikowanym na jego profilu społecznościowym wpisem, przedstawiali swoje propozycje tematycznych placów zabaw. Więcej informacji w poniższym linku: https://www.facebook.com/jbanaszekpl/posts/224757046135798
 
Chełmianie szybko podchwycili pomysł i pod wpisem prezydenta widnieje już teraz ponad 160 komentarzy. Wiele osób nie wyobraża sobie Chełma bez placu zabaw z motywem białego niedźwiedzia. Inni sugerują połączenie zabawy z edukacją na temat historii Chełma i jego legend. Wielu spodobał się pomysł na park wodny. 
Jakie macie pomysły na miejsca zabaw dla dzieci?

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Lewy czerwony zdaje się że nie czytałeś wypowiedzi Banaszka. Polecam lekturę w kontekście mojej wypowiedzi.
  Wynika z niej że nie chodzi o kasę.
  Pomyśl zanim coś skrobniesz

  No votes yet.
  Please wait...
 • Za 2-3 lata, to uczciwie sprawę stawiając w nowej kadencji ?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Pastor-skrobnij sie-skocz do baku i przynies dutki i zrob – bedzie szybciej ,a i zapiszesz sie ku chwale dzieci chelmskich – jesli jest kilka planowanych to kto jak i kiedy i za jakie srodki ma to zrobic – dobrze ze w ogle cos sie dziej a przeciez moglo nic sie nie dziac – moglo by byc tak jak bylo

   No votes yet.
   Please wait...
 • Niech wyremontują plac zabaw w parku miejskim, bo to jest tragedia. Stare po prlowskie sprzęty do zabaw które wyglądają ohydnie a działają tak samo jak wyglądają

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA