REKLAMA
,
W Chełmie powstał mały ogród zmysłów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorek w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych otwarto ogród sensoryczny. Ma pobudzać zmysły odwiedzających to miejsce mieszkańców, dzieci i dorosłych.

Ogrody sensoryczne to miejsca, które mają oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Mają one wielki wpływ na nasze samopoczucie. Wykorzystywane są w celach edukacyjnych i terapeutycznych dla osób upośledzonych, niewidomych lub z zaburzeniami psychofizycznymi.

Reklama

Pierwszy, chełmski ogród powstał z myślą przede wszystkim o dzieciach oraz osobach niepełnosprawnych. Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki dotacji Fundacji Potrafisz Polsko, a prace przy urządzaniu ogrodu wykonała młodzież klas o profilu technik architektury krajobrazu.

Ogródek będzie spełniał funkcje dydaktyczne, jak również estetyczne. Chcielibyśmy, aby także mieszkańcy miasta mieli możliwość oglądać i cieszyć się pięknem przyrody, a osoby niepełnosprawne i dzieci mogły poznawać świat poprzez zmysły – mówi Agnieszka Perestaj – Lecka, nauczyciel ZSBiG.

W ogrodzie możemy podziwiać: róże, wierzby, berberysy, kocimiętkę, liliowce, lawendy, czyściec wełnisty, sosny w odmianach, świerki i jodłę, funkie, żurawki, sasankę, miętę , trawy ozdobne, rozchodniki, przetacznik kłosowy i wiele innych roślin.

***

Już w marcu br. pomysł utworzenia takiego ogrodu wpadł Mariusz Kowalczuk (pisaliśmy o tym tutaj). Radny proponował aby władze Chełma rozważyły utworzenie tego typu obiektu w naszym mieście. Jego zdaniem dobrą lokalizacją mógłby być Park Miejski. Władze zadeklarowały, że przeprowadzą rozeznanie w tej sprawie. Jak na razie trwa ono ponad pół roku…

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA