REKLAMA
,
OHP – to może być rozwiązanie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

OHP to szansa dla tych, którzy z różnych powodów mają problemy z ukończeniem szkoły czy dalszą edukacją związaną ze zdobyciem zawodu. Tu możesz ukończyć szkołę i zdobyć poszukiwany zawód za darmo.

Reklama

Lubelska Wojewódzka Komenda Hufców Pracy prowadzi właśnie rekrutację młodzieży w wieku 15-18 lat do trzech Ośrodków Szkolenia i Wychowania (z internatami) oraz do ośmiu Hufców Pracy (bez internatów) na rok szkolny 2020/2021.

W OHP znajdziesz dwie formy przygotowania zawodowego:

– przyuczenie do zawodu (szkoła podstawowa z oddziałami przysposabiającymi do pracy klasa VII i VIII, szkoła podstawowa dla dorosłych klasa VII i VIII (nauka trwa 22 miesiące),
– nauka zawodu – szkoła branżowa I stopnia (3 lata nauki) lub w formie rzemiosła (rzemieślnicza nauka zawodu 3 lata bez szkoły).

Nauce towarzyszą praktyki. Są organizowane albo we własnych warsztatach produkcyjno-szkoleniowych, albo u pracodawców. Za pracę młodociani pracownicy dostają wynagrodzenie.

Jednostki OHP są we Włodawie, Zamościu i Radzyniu Podlaskim. Wszystkie zapewniają bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w internatach w czasie pobytu i nauki.

Do OHP przyjmowani są młodzi ludzie będący w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej np.:
– niepowodzeniami szkolnymi, opóźnieniem w nauce, niespełnianiem obowiązku szkolnego lub  obowiązku nauki;
– trudną sytuacją materialną;
– pochodzeniem ze środowisk zagrożonych niedostosowaniem społecznym lub rodziny niepełnej, wielodzietnej, dotkniętej bezrobociem, symptomami przemocy;
– sieroctwem naturalnym lub społecznym.

O przyjęcie kandydatów do Ośrodków Szkolenia i Wychowania OHP oraz Hufców Pracy decydują komisje. Jak to wszystko wygląda w praktyce, można dowiedzieć się w biurze Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym (ul. Lubelska 24a), tel. 502 032 023, e-mail: mck.rejowiecfabryczny@ohp.pl.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA