REKLAMA
,
Okuninka. Pijany i z maczetą
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W niedzielę chwile grozy przeżył włodawianin wracający z rodziną z Okuninki. Pijany kierowca groził mu maczetą.

Reklama

W niedzielę (16 sierpnia) po południu włodawski dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że mężczyzna został zaatakowany maczetą. Pijany sprawca odjechał w kierunku Okuninki. Patrole zostały skierowane do zatrzymania mężczyzny.
Policjanci ustalili, że zgłaszający, który wracał z rodziną z Okuninki, zauważył w Orchówku nietrzeźwego kierującego. Natychmiast zadzwonił na Policję. Widząc to mężczyzna, jadący autem m-ki Ford Galaxy, wyprzedził zgłaszającego i zajechał mu drogę. Następnie wysiadł uzbrojony w maczetę i groził człowiekowi pozbawieniem życia.

Policjanci z OPP Lublin znaleźli mężczyznę w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze zatrzymali 54-latka z gminy Włodawa, a podczas przeszukania zabezpieczyli maczetę. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu. Miał w organizmie prawie 2 promile. Pobrano od niego krew do analizy. 54-latek podczas interwencji był bardzo wulgarny w stosunku do policjantów, groził im pozbawieniem życia oraz zwolnieniem z pracy.

Wczoraj (17 sierpnia) śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty: kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia policjantów i grożenie im pozbawieniem życia i zwolnieniem w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna wcześniej był wielokrotnie notowany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA