REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Okuninka. Ryzykowne badanie lodu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Trzech nastolatków wybrało się wczoraj na spacer po zamarzniętej tafli Jeziora Białego. Interweniował dzielnicowy z Włodawy.

Reklama

Włodawski dyżurny odebrał wczoraj (21 stycznia) przed godziną 13:00 informację, że po lodzie na Jeziorze Białym w Okunince chodzą nieletni. Na miejsce pojechał dzielnicowy, ale nie potwierdził zgłoszenia. W pobliżu zauważył jednak trzech młodych mężczyzn. Podczas rozmowy przyznali się, że wchodzili na zamarzniętą taflę jeziora. Na szczęście nic nikomu się nie stało i skończyło się na rozmowie profilaktycznej.

Policjanci przypominają, że jedyny bezpieczny lód jest na lodowisku i taką informację przekazujmy też najmłodszym. Pokrywa lodu na zbiornikach ulega ciągłym zmianom, również dobowym. Nigdy też nie ma takiej samej grubości na całej powierzchni. Dlatego nieprzemyślane korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie.

Przy okazji policjanci podpowiadają, jak zachować się, kiedy jesteśmy świadkami, gdy pod kimś załamie się lód. Należy jak najszybciej wezwać pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Trzeba poszukać gałęzi lub użyć długiego szalika, spróbować podczołgać się na bezpieczną dla nas odległość i postarać się podać poszkodowanemu drugi koniec.

Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest zawsze ryzykowne. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama