REKLAMA
,
Oliwier czeka na Nasze wsparcie
Oliwier czeka na nasze wsparcie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Oliwier ma już 6 miesięcy. Za kolejnych 14 może rozpocząć wieloletnią rehabilitację. Żeby to było możliwe, rodzice muszą zebrać ponad 400 tys. złotych. Rozpoczęli publiczną zbiórkę.  Od dzisiaj ruszają licytacje.

Reklama

Chłopczyk urodził się z niedorozwojem prawej kości udowej, skróceniem kości, hemimelią łokciową, deformacją zaosiową przedramienia lewego i brakiem IV i V palca u lewej dłoni. Wszystkie te defekty można usunąć bądź zminimalizować dzięki specjalistycznej terapii. Lekarze zapewniają, że są w stanie pomóc dziecku.  Jednak leczenie będzie bardzo skomplikowane i długotrwałe. Co gorsza będzie również kosztowne Oliwier czeka na Nasze wsparcie

Gdy po porodzie położna zapytała żony, czy wiedziała o wadzie rączki syna, padł na nas blady strach. Z jednej strony tak bardzo cieszyliśmy się, że jest już z nami – nasze ukochane, pierwsze dziecko! Z drugiej owładną nami strach – z rączką coś było nie tak! Chwilę później padł kolejny cios – jest też wada nogi… – opowiada ojciec Oliwiera.

Rodzice znaleźli szanse dla swego dziecka – terapię w Paley European Institute. Lekarze tego instytutu pomogą dziecku. Jednak leczenie będzie bardzo skomplikowane, długotrwałe i kosztowne. Rodzice sami nie są w stanie zebrać potrzebnych pieniędzy (ponad 400 tys. zł.) Poprosili o pomoc mieszkańców miasta. Odpowiedź była niemal natychmiastowa. Na koncie zbiórki uruchomionym w serwisie siepomaga.pl pojawiły się pierwsze pieniadze. Dzisiaj jest to 62 543,49 zł. Akcja zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, pojawiły się również inne narzędzia złużące gromadzeniu pieniedzy. pisaliśmy o nich tutaj.

Wczoraj rodzice zaproponowali jeszcze jedną formę, z której mozęcie skorzystać – licytację za pośrednictwem serwisu Facebook. Jej regulamin jest prosty. Najpierw trzeba zostać członkiem grupy Zbieramy dla Oliwierka Kloca – licytacje. Każdy z nas może zostać darczyńcą przeznaczając na licytacje rzecz lub usługę.  Dochód z ich sprzedaży trafia na konto Oliwiera. Zachęcamy do udziału.

Przyłączmy się do zbiórki

Pomóżmy więc małemu chełmianinowi i przyłączmy się do walki o przyszłość Oliwiera. Liczy się każda złotówka.

  • Wystarczy wejść na stronę internetową i za jej pośrednictwem wpłacić dowolną kwotę.  Dotychczas zrobiło to 745 0sób, które wpłaciły 55 032 zł, czyli nieco ponad 13 proc. wymaganej sumy.
  • Na rzecz Oliwiera można również przekazać 1% swojego podatku. Tą zbiórką zajęła się z kolei Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przy rozliczeniu podatku należy podać nr KRS – 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: 37870 Kloc Oliwier.
  • Darowizny na rzecz Oliwiera można przekazywać za pośrednictwem tej fundacji przez cały rok. Na przelewie wpisujemy wówczas:
    Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
    Numer konta bankowego: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
    Tytułem: 37870 Kloc Oliwier darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
  • Nieprzerwanie prowadzona jest również zbiórka nakrętek. Zainteresowani tą formą pomocy powinni skontaktować się za pośrednictwem mediów społecznościowych z panią Dagmarą Kloc.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA