REKLAMA
,
Remontują Lubelską
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Lepiej omijać ulicę Lubelską na jej odcinku od Parku Wodnego do krzyżówek. Trwa remont nawierzchni, a ruch odbywa się wahadłowo.

Reklama

Wykonawca rozpoczął układanie warstw bitumicznych na odcinku od ulicy Koszarowej do postoju taksówek przy krzyżówkach lubelskich. Dlatego od wczoraj (20 listopada) na wybranych odcinkach obowiązuje ruch wahadłowy.

Rośnie Galeria Chełm, a przy okazji inwestor – firma Acteeum Central Europe  – remontuje do niej drogę dojazdową czyli ulicę Lubelską. Modernizacja obejmuje około kilometrowy fragment drogi, na odcinku od ulicy Koszarowej do ronda im. Romana Dmowskiego. Wykonawca robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Włodawy.

Jak wyjaśnia Artur Kostrzewski z PD-M, dzisiaj (21 listopada) układana będzie warstwa bitumiczna na pasie prowadzącym od aquaparku do wylotu drogi. W związku z tym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń drogowców. Ruch odbywać się będzie wahadłowo, jednym pasem.

Wykonawca informuje, że po zakończeniu tego etapu prac, czyli już w piątek (22 listopada) rozpocznie regulacje studzienek kanalizacyjnych. Te prace zajmą kilka dni i spowodują jedynie punktowe zwężenia jezdni.

Następnie, prawdopodobnie w drugiej połowie przyszłego tygodnia, Lubelska na odcinku od Koszarowej do krzyżówek zostanie całkowicie zamknięta na dwa dni. Drogowcy będą wtedy układali ścieralną warstwę asfaltu.

Oprócz nowych chodników i nawierzchni, wzdłuż remontowanego odcinka Lubelskiej powstanie także ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu, na wysokości dawnej SP nr 7, pojawi się sygnalizacja świetlna.

Prace mają się zakończyć do 15 grudnia br.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA