REKLAMA
,
Opinie: Chełmska „umieralnia” w kampanii reklamowej miasta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

szpPamiętacie jak ogólnopolskie media hucznie rozpisywały się na temat śmierci 44-latka, który zmarł w toalecie szpitalnego SOR w Chełmie, bo odstawił alkohol? A może o tym jak dziennikarze relacjonowali o „być albo nie być” chełmskiej placówki, która miała 20 milionów długu i perspektywę upadku? Media wielokrotnie, sprawnie podchwyciły temat śmierci noworodków czy też protestów pracowników. Jaki morał z tej opowieści? Pani Prezydent powinna całować po rączkach każdego z dyrektorów, dzięki któremu mamy zapewnioną darmową promocje wizerunku miasta. Nazwa miasta „Chełm” pojawia się tam wielokrotnie, no i oczywiście miasto nie musi dokładać funduszy na kampanie w mediach.

Reklama

Od razu zaznaczam, że wnioskuję o przeniesienie Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą na ulicę Szpitalną. Pani Teresa Dobrowolska i Pan Marcin Grel, jako przedstawiciele Urzędu Miasta, mogliby samodzielnie sprawdzać, czy aby nie mamy jakiegoś trupa w toaletach szpitala. Media ogólnopolskie stale otrzymywałyby informacje prasowe z chełmskiego lazaretu, a z pieniędzy przeznaczoną na  autoreklamę, wyremontowalibyśmy kolejne rondo. I wszyscy byliby zadowoleni.

My tu tylko „Gadu – Gadu”, a inwestycji brak…

Jest jednak kluczowa różnica pomiędzy promocją miasta jako ciekawego ośrodka gospodarczo – ekonomicznego, w którym warto inwestować, a pompowaniem pieniędzy w projekty, które mają na celu jedynie zaznaczyć „że takie miasto w ogóle istnieje na mapie”. Czy ktoś badał ruch turystyczny po emisji trzydziesto – sekundowych spotów w TVN24 i na platformie „Gadu-Gadu”? Swoje piętnaście sekund mieliśmy w Radio Zet, godzinę w TVN Turbo i „Jedynce” Polskiego Radia, swego czasu przyjechała do nas także niemiecka telewizja publiczna. Ubiegłego roku dostaliśmy kolejne milion złotych na promocję gospodarczą. Jest to cena za łącznie 130 emisji, reklamę internetową i wydrukowanie broszurek dla potencjalnych inwestorów. Przypominam, że miasto dawno temu obiecywało emisję spotu promocyjnego na kilkudziesięciu telebimach w kilkunastu polskich miastach, ale przynajmniej tu, nie dołożyliśmy ani złotówki. Nie wiem jakich efektów oczekiwaliśmy po emisji na telebimach m.in. w Biłgoraju, Parczewie, Końskich, Lublińcu i Bełchatowie, ale jak się spodziewacie – efektu nie widać.

odlotMiasto partnerskie – Bruksela?

Próbowaliśmy być już „COOOLturalni”, teraz już „Odlotowi” wspólnie z Ełkiem i Krosnem. Od lat organizujemy konferencje, wyjeżdżamy na międzynarodowe targi, sprowadzamy specjalistów i naukowców, a najlepszą „reklamę” robią w naszym mieście szpital i morderstwa. Ba! Pamiętam jak cała Polska mówiła o konfrontacjach chełmskich kibiców Widzewa i Chełmianki. Jeżeli chcemy w mieście turystów, których nie odstraszają podpalone samochody, potrzebujemy „wydarzenia – marki”. Festiwali, koncertów, plenerów i wydarzeń artystycznych. Wydziale promocji, wyjdźmy już z podziemi kredowych i nie odpalajmy samolotów Pana Zająca. Dajmy sobie spokój z przytulającym misiem i nie marnujmy pieniędzy na chełmskie dukaty, dodatkowe ekrany LCD (tak, to te z porywającą ramówką tv, na Łuczkowskiego i Placu Gdańskim). Za każdym razem na wszystkie spoty, kampanie reklamowe, otrzymywaliśmy pewną sumę pieniędzy ze środków unijnych. Co by było gdyby „Unia nie dała”? Nie byłoby już tak kulturalnie i odlotowo? Otóż odlotowo nie jest i nie zanosi się na zmiany. Także w chełmskim szpitalu, który i tak zadba nam o odpowiedni pijar, bez wsparcia Brukseli rzecz jasna.

 

 

PS. O sytuacji w chełmskim szpitalu, stale relacjonowały takie media jak: RMF Fm, Radio Zet, TVP Info, TVP Lublin, Gazeta Wyborcza, niezalezna.pl

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA