REKLAMA
,
Opinie: Dramat Biedronia to nie dramat Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rządowa pomoc budzi kontrowersje w samorządach w całej Polsce. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów postanowiła wesprzeć Słupsk kwotą około 4,4 miliona złotych z rezerwy budżetowej. 

Reklama

Wydawać by się mogło, że wystarczy „jeden uśmiech” Prezydenta Słupska, Roberta Biedronia, a Premier Ewa Kopacz zdecydowała się pomóc finansowo miastu. Rząd wesprze Słupsk w remoncie mieszkań, modernizacji budynku teatru i najprawdopodobniej dołoży grosza do inwestycji na drodze krajowej nr 21, które kosztować będą około 17 milionów złotych. Przypomnę, że dramatyczna sytuacja Słupska, wynikła z budowy Aquaparku. Dokładnie chodziło o spłacenie 24 milionów złotych, w wyniku jego nieskończonej budowy. Czy pomoc Ewy Kopacz daje nam do zrozumienia, że są „równi i równiejsi?”

Ubiegaliśmy się od wielu lat o remont ulicy Rejowieckiej, prosiliśmy o obwodnicę, pytamy o kopalnię. Wystarczył jeden „dramatyczny” list Roberta Biedronia, a miasto nagle zawiera porozumienie z rządem. Myślę, że chełmianie również byliby zadowoleni gdyby doszło do podpisania takiej „umowy”. W Amfiteatrze w Kumowej Dolinie niedługo zacznie straszyć, podziemia kredowe od lat nie widziały remontu, nie mówiąc o budynkach muzeów i kamienic w centrum miasta. Słupsk otrzymał pomoc z powodu „wielkiego zadłużenia”. To może również powinniśmy się jeszcze bardziej zadłużyć, żeby ktoś sobie o nas przypomniał?

O opinię na temat świadczenia pomocy przez Ewę Kopacz, poprosiłem Prezydent Miasta Chełm. Według Agaty Fisz, środki z budżetu państwa powinny być przyznawane według dokładnie określonych zasad, tak aby każdy samorząd mógł się o nie starać. – Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że wsparcie rządu kończy się na Lublinie, a przecież Chełm, sąsiednie miasta oraz powiaty również leżą na terenie PolskiOd lat walczymy chociażby o odpowiednie środki na modernizację przebiegającej przez miasto drogi krajowej K12, do czego włączali się chełmscy parlamentarzyści z niemal wszystkich partii politycznych, w tym także partii rządzącej – dodaje Prezydent.

No to wracamy do punktu wyjścia. Dramatów nam chyba nie brakuje, tylko kto zaadresuje list? ( I kto się uśmiechnie?)

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA