REKLAMA
,
Opinie: Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pojawia się co cztery lata. Na co dzień nie funkcjonuje w chełmskiej polityce. Próżno szukać efektów jego pracy parlamentarnej, która realnie przekłada się na lokalne inwestycje. Pomimo to, znów namieszał. Tym razem (wydaje się), że wbrew interesom swojej partii i lokalnym działaczom Platformy Obywatelskiej.

Reklama

**

Grzegorz Raniewicz to zręczny polityk.

Jego nazwisko pojawia się raz na cztery lata na listach wyborczych do parlamentu. Mandat zdobywa, a do następnych wyborów skupia się na filantropii, wspieraniu swojej fundacji i obejmowaniu patronatów honorowych lokalnych wydarzeń. Na mediach społecznościowych, wypowiada się na temat „niedosytu demokracji” i udostępnia post o strajku w PLL LOT. Martwią go kłamstwa premiera i koszulka z napisem „Konstytucja”, która wylądowała na niedźwiedziu na chełmskim rondzie.

Ten sam Raniewicz, niczym niedźwiedź, budzi się z zimowego snu i zagrzewa do walki przed drugą turą wyborów. Ustami Krzysztofa Brejzy z Bydgoszczy (sic!) popiera kandydaturę Agaty Fisz. „To dobra energia, pozytywna praca i doświadczenie samorządowe, bardzo potrzebne do zarządzania miastem Chełmem” – zapowiada Poseł PO. Nagranie udostępnia Pani Prezydent, która informuje, że Koalicja Obywatelska deklaruje… poparcie dla komitetu „Postaw na Chełm”.

**

Poparcie Platformy dla Prezydent Fisz deklarował już w czerwcu 2018 r. Zaprzeczał temu jego partyjny kolega Krzysztof Grabczuk. Nie przeszkodziło to jednak trzem dotychczasowym radnym Platformy, kojarzonym właśnie z Raniewiczem, wystartować z listy Postaw na Chełm. Od tego momentu Raniewicz zamilkł.
Milczał, kiedy Dariusz Grabczuk prezentował swój program dla Chełma i spotykał się z mieszkańcami. Nie poparł oficjalnie jego kandydatury, nie komunikował o tym w Internecie i prasie. Nie zagrzewał do walki. Jako Poseł nie wziął na siebie ani grama ciężaru pracy w kampanii. Nie było go nawet 17 października, kiedy na Placu Łuczkowskiego pojawił się Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka. Tego dnia zadeklarowali pełne poparcie dla kandydatury chełmskiego radnego. Nagranie na chełmski.eu dostępne jest tutaj.

**

Na poparcie Raniewicza może liczyć prezydent Fisz, ale nie kandydat Koalicji Obywatelskiej. Czy zatem Poseł Platformy działa na szkodę własnej partii? Raniewicz kreuje się na lidera koalicji, zapędzając w kozi róg wszystkich tych, którzy od kilku miesięcy chcieli wykręcić jak najlepszy procent dla Dariusza Grabczuka.

Przegrany kandydat najprawdopodobniej jeszcze nie zdecydował się na to, kogo poprze: Jakuba Banaszka czy Agatę Fisz.

Ale to Raniewicz wie już doskonale.

**
Ewentualna przegrana Agaty Fisz doprowadzi do rozkładu systemu, który w Chełmie funkcjonuje od lat. Jej środowisko jest naprawdę przerażone perspektywą wyprowadzki z urzędów. W Radzie Miasta głosy Platformy Obywatelskiej będą kluczowe przy konstruowaniu lokalnej polityki. Biorąc pod uwagę klimat panujący na sesjach ustępującej rady, wydaje się, że tym ugrupowaniom nie było po drodze.

**
Wzmocnienie Platformy Obywatelskiej nie jest po myśli Raniewicza. Absurd? Oczywiście, że absurd. Nie dla Raniewicza, który wystawia własny rachunek zysków i strat. Nie ma tyle wyobraźni, aby kalkulować inaczej niż poprzez własne interesy. Nie idzie na kompromis.

I co na to Schetyna, Panie Pośle?

___

Mateusz Grzeszczuk

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A do wszystkich,na przyszłość,jestem od lat absolutnie bezpartyjny,niech to dotrze do wszystkich.

  No votes yet.
  Please wait...
 • demon czy jak tam dalej.Tlumoku,ja nigdy nie bylem w PO,czy z PO.Nie dociera?

  No votes yet.
  Please wait...
 • panie sawa ,nie badz pan naiwny jak dziecko czy to juz jednak z racji podeszlego wieku .z tym twoim grabczukiem ,raniewiczem czy jak im tam?

  No votes yet.
  Please wait...
 • przyspawani do koryta czy jak ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Sawa nie bądz idiotą do końca! Daj sobie szansę !Nie ejst ważne kto rządzi tylko jak i co z tego wynika! Byłeś rzekomo przedsiębircą to liczyć gdy dodasz zero jakim jest Fisz ( zero kasy, zerowe możliwoscie jej pozystkania) dodasz zero jakim teraz są grabczaki ( w senesie moralnym ale i ekonomicznym, jak mogli miastu dać kasę unijną to cieli chełmskie projekty do zera) to co wyjdzie , zero do zera = ZERO! A gdzie jest kasa w sejmiku a kto tam teraz bedzie rządział? Pytanie retoryczne!
  Nie wiem, wszyscy ościenni Zamość, Biała to doskonale rozumieją tylko u nas chełmofony tego pojąc nie mogą. Ty Sawa jesteś taką emancją „chełmofonizmu”!!! Tamci wybierali na prezydntow POjak PO sziedzialprzy kasie i na tym korzystali, chełmofony stwiały na SLD i do tego Fisz ktorej Grabczak nie nawidził bo z nią przegrał 300 glosami! Jak powiał inny wiatr historii tamci szybko „przełożyli wajchę” zgodnie z wiatrem i znowu będą przy kasie. A my stawiamy „znowu pod wiatr” czyli na golasów mają podbokim sietny wybór i to pierwszo ligowy a nie jakieś popłuczyny więc kasy by byłoz nawiązaką!
  Tylko prawdiwy idiota nie może nie zauważyć takiej okazji ktora juz moze się nie zdarzyć!
  Czaisz Sawa?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA