REKLAMA
,
Opłata targowa na razie bez zmian
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzienna opłata targowa w Chełmie nadal obowiązuje. Radni nie zajęli się projektem uchwały prezydenta o jej zniesieniu. Chcą w tej sprawie konsultacji z kupcami.

Reklama

Projekt uchwały o zniesieniu w Chełmie dziennej opłaty targowej wypadł z programu ostatniej sesji Rady Miasta. Szerzej o pomyśle pisaliśmy tutaj.
Wniosek o wykreślenie tego punktu z obrad złożył radny Mariusz Kowalczuk. Jego zdaniem, całkowite zniesienie opłaty w całym mieście może spowodować to, że nagle w różnych częściach Chełma zaczną powstawać niekontrolowane place handlowe.

Każdy będzie chciał przyjechać handlować do Chełma, skoro można to robić za darmo. Te osoby sprzedadzą swoje towary z ręki, nie uiszczą żadnej opłaty, naśmiecą, a miasto dodatkowo poniesie koszty sprzątania – argumentował radny.

Taki handel od dawna odbywa się zresztą na terenie prywatnych posesji na deptaku na ul. Lwowskiej. Miejsce zamiast być wizytówką Chełma, stało się bazarkiem.

Radnemu Kowalczukowi zabrakło też – przy uzasadnieniu projektu uchwały prezydenta – wyników konsultacji z kupcami z bazarów, którzy regularnie płacą czynsze. Bo takich konsultacji nie było. Zdaniem radnego, opinia kupców w tej sprawie powinna zostać uwzględniona.
Radny nie jest przeciwny zniesieniu dziennej opaty targowej, ale uważa, że powinna dotyczyć wyłącznie zorganizowanych i przeznaczonych do handlu bazarów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA