REKLAMA
,
Opozycja w Radzie Miasta podzielona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie w sprawie udzielenia Prezydent Miasta absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2014. W kuluarach mówiło się, że może ono ukazać rodzącą się koalicję Agaty Fisz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Agata Fisz głosami radnych Postaw na Chełm i koalicyjnego PSL, otrzymała absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2014. Radni koalicji zaznaczali, że budżet został prawidłowo wykonany, a rok 2014 obfitował w nowe inwestycje. Za szczególnie ważne wymieniono remonty dróg i chodników oraz wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego.

Jednak dla wielu obserwatorów lokalnej polityki, najważniejsze w tym głosowaniu było to, jak zachowają się radni PiS. Od pewnego czasu mówi się bowiem, że szykowana jest zmiana we władzach magistratu. Podobno istnieją plany zamiany koalicjanta z PSL na PiS. Są i tacy, którzy sugerują, iż koalicja już jest, ale niejawna, a współpraca odbywa się poza głównym nurtem polityki. Dlatego, tak ważne było wczorajsze głosowanie nad absolutorium. Jest to swoisty sprawdzian dla Prezydenta i pokazuje, które z ugrupowań w radzie miejskiej popierają jego działania. Spodziewano się, że do grona tych popierających, a przynajmniej wstrzymujących się dołączy PiS. Tymczasem w partii nastąpił rozłam. Mimo oficjalnego stanowiska klubu PiS, w którym partia wyraziła, że nie zagłosuje za absolutorium dla Agaty Fisz, dwóch radnych zagłosowało inaczej. Eugeniusz Wilkowski oraz Elżbieta Nowaczewska. Przeciw zagłosował Mirosław Czech i Zdzisław Szwed. Nieobecny był Longin Bożeński. Celowa gra polityczna, aby nie dać podstaw do spiskowania o koalicji, czy może realny podział wewnątrz klubu?

Ciekawa sytuacja panuje także wewnątrz Platformy Obywatelskiej. Od dawna widoczny jest głęboki jej podział na dwa obozy. Jeden całkowicie przeciwny obecnej władzy, a drugi nieco bardziej łaskawy dla Prezydent. Dziś także nie pozostało to bez wpływu na głosowanie. Małgorzata Sokół, Anna Mirzwa i Dariusz Grabczuk opowiedzieli się przeciw udzieleniu absolutorium, natomiast Jerzy Jaworski i Mariusz Kowalczuk wstrzymali się od głosu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA