REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Opuszczony kompleks szpitalny w Chełmie (Foto)
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Miejski reporter Jakub Kursa, wybrał się do opuszczonego kompleksu szpitalnego w Chełmie, tuż za Szkołą Medyczną tzw. “Medykiem”. Niedawno jego artykuł i zdjęcia zgromadziły rzesze czytelników serwisu informacyjnego TVN24, dzisiaj publikujemy je na naszym portalu.

– Dlaczego wybrałem się w to miejsce? Skłoniła mnie ciekawość oraz jego historia. Chodząc po opuszczonych miejscach, nie wiem, co za tym się kryje. Czasami towarzyszy temu strach i mała adrenalina – mówi nam Jakub Kursa.

Opuszczony kompleks znajduje sie przy ulicy Szpitalnej. Składa się on z 4 budynków. Dużego spichlerza wraz z piwnicą, oborą, magazynami i budynkami mieszkalnymi. Czas świetności tego miejsca możemy datować na lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku – dodaje Kuba.

Od spichlerza do domu dziecka

Miejsce to miało służyć jako zaplecze gospodarcze szpitala oraz mieszkania dla pracowników szpitala, w szczególności pielęgniarek. Hodowano tam między innymi: trzodę chlewną oraz kozy i krowy. Prawdopodobnie szpital posiadał własne pole uprawne – informuje reporter. Teren jest dość spory, budynki są ustawione na planie kwadratu. W samym centrum znajduję się duży plac porośnięty trawą. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji dowiedzieliśmy się, że w kompleksie znajdował się dom dziecka, a w późniejszym czasie studio nagrań.

Koordynaty: 51°9’8″N 23°27’21″E

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*