REKLAMA
,
Opuszczony kompleks szpitalny w Chełmie (Foto)
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miejski reporter Jakub Kursa, wybrał się do opuszczonego kompleksu szpitalnego w Chełmie, tuż za Szkołą Medyczną tzw. „Medykiem”. Niedawno jego artykuł i zdjęcia zgromadziły rzesze czytelników serwisu informacyjnego TVN24, dzisiaj publikujemy je na naszym portalu.

Reklama

– Dlaczego wybrałem się w to miejsce? Skłoniła mnie ciekawość oraz jego historia. Chodząc po opuszczonych miejscach, nie wiem, co za tym się kryje. Czasami towarzyszy temu strach i mała adrenalina – mówi nam Jakub Kursa.

Opuszczony kompleks znajduje sie przy ulicy Szpitalnej. Składa się on z 4 budynków. Dużego spichlerza wraz z piwnicą, oborą, magazynami i budynkami mieszkalnymi. Czas świetności tego miejsca możemy datować na lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku – dodaje Kuba.

Od spichlerza do domu dziecka

Miejsce to miało służyć jako zaplecze gospodarcze szpitala oraz mieszkania dla pracowników szpitala, w szczególności pielęgniarek. Hodowano tam między innymi: trzodę chlewną oraz kozy i krowy. Prawdopodobnie szpital posiadał własne pole uprawne – informuje reporter. Teren jest dość spory, budynki są ustawione na planie kwadratu. W samym centrum znajduję się duży plac porośnięty trawą. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji dowiedzieliśmy się, że w kompleksie znajdował się dom dziecka, a w późniejszym czasie studio nagrań.

Koordynaty: 51°9’8″N 23°27’21″E

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA