REKLAMA
,
Organizatorzy wypoczynku mają wsparcie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

800-100-102 to numer infolinii wsparcia WOT dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Sprawdź, czy nie skorzystać?

Reklama

Numer infolinii WOT zmienił swoją funkcjonalność. Przez ponad dwa miesiące pod  numerem 800-100-102 dyżurowali wojskowi psychologowie, którzy udzielali wparcia w związku z pandemią. Natomiast od wtorku (9 czerwca) numer stał się infolinią wsparcia dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Szkolenie i odkażanie

Pomoc WOT ma polegać na szkoleniu pracowników i podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży. Szkolenia dotyczyć będą m.in. zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Żołnierze WOT w razie potrzeby będą też udzielać pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne w ośrodkach wypoczynkowych. Np. zapewnią wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń i sprzętu.

Od poniedziałku do niedzieli

Numer infolinii  800-100-102 jest dostępny 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00. Przy telefonie dyżurują żołnierze WOT, przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego. Udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.

Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna, po zarejestrowaniu w bazie danych, będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej.
Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę, zadanie wsparcia zostanie przesłane do lokalnej brygady OT.

***

Osoby, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102 w zakresie porad psychologicznych związanych z problemami przeżywania epidemii, teraz powinny kontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia – 800-190-590.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA