REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Orkiestra na karnawał
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Przeboje musicalowe i filmowe zagra Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Zapraszamy na karnawałowy koncert 17 stycznia do ChDK.

Reklama

Polecamy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrygenturą ppłk SG Leszka Mieczkowskiego. 17 stycznia na scenie ChDK usłyszymy Paulinę Marię Janczak oraz Damiana Aleksandra. A w programie największe przeboje musicalowe i filmowe.

Orkiestra w  swej tradycji nawiązuje do sławnej Orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich z okresu przedwojennego. Funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej SG pełni od roku 1973. Muzycy są ambasadorami Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentują się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych orkiestr m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech, Szwecji, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Francji czy w Stanach Zjednoczonych.
Orkiestra jest znana wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako doskonały interpretator muzyki  symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Występuje z powodzeniem na festiwalach muzycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową.

***

Ppłk SG Leszek Mieczkowski dokonał wielu światowych prapremier dzieł polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Ma na swoim koncie nagrania płyt CD z muzyką rozrywkową i klasyczną w Polsce oraz dla zagranicznych producentów muzycznych. Jest autorem wielu opracowań i transkrypcji utworów na orkiestry dęte i symfoniczne z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową. Twórca spektakli muzyczno-wizualnych z najpiękniejszymi tangami, programami muzyki filmowej i musicalowej. Współpracuje z wybitnymi instrumentalistami oraz wokalistami z najlepszych scen operowych i rozrywkowych w kraju i za granicą.

Paulina Maria Janczak debiutowała w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie Christine Daae w musicalu Upiór w operze A. L. Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. W 2010 roku wcieliła się w Cosette w Les Miserables. Śpiewała również w zespole wokalnym w musicalu Koty. Obecnie należy do zespołu aktorskiego spektaklu ALE MUSICALE Teatru Muzycznego ROMA. Wraz z zespołem Teatru zdobyła potrójną platynową płytę za album z muzyką z Upiora w operze i złotą za Les Miserables. W 2018 roku dołączyła gościnnie do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie i należy do obsady spektaklu Żołnierz Królowej Madagaskaru.

Damian Aleksander – aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser. Wykładowca akademicki. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu braci Moe, Koty, Les Miserables czy Upiór w operze, w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje m.in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz Teatrem Syrena. Obecnie gra jedną z głównych ról w najnowszej produkcji OiFP Doktor Żywago.

Zapraszamy na koncert karnawałowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej do sali widowiskowej ChDK, 17 stycznia, godz. 18:00. Bilety po 40 zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama