REKLAMA
,
Ormiański koncert w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na koncert z okazji 103. rocznicy Genocydu Ormian zapraszamy do Krasnegostawu. Wystąpi Masha Natanson z zespołem Cavt Tanem.

Reklama

Inicjatorem krasnostawskich obchodów Dnia Pamięci o Ludobójstwie Ormian jest od kilku lat Hovhannes Aleksanyan – z pochodzenia Ormianin, mieszkaniec Krasnegostawu, aktor, pracownik KDK. Jan (jak zwracają się do niego polscy przyjaciele) poprowadzi koncert, dzieląc się swoją wiedzą na temat historii i kultury Armenii.

Nazwa zaproszonego zespołu Cavt Tanem to ormiański idiom, który dosłownie przełożyć można jako „dzielę Twój ból”, lecz w istocie oznacza o wiele więcej – nieprzetłumaczalne wyrażenie niezwykłej czułości i głębokiego zrozumienia.

Nie można zostać Ormianinem, ale można Ormianina zrozumieć, poczuć jego troski i radości, dzielić z nim ból i szczęście – mówią członkowie formacji.  – Początkowo miał być to jedynie jednorazowy występ – prezent dla naszych ormiańskich przyjaciół z Lublina. Niezwykle gorące i emocjonalne przyjęcie przez ormiańską publiczność ośmieliło nas do dalszej aktywności na tym polu – dodają.

Na czele Cavt Tanem stoi Masha Natanson – liderka zespołu Čači Vorba, znana także ze współpracy z takimi artystami jak: Orkiestra Św. Mikołaja, Village Kollektiv, czy Transkapela.

Ormianie są jedną z dziewięciu ustawowo uznanych mniejszości narodowych w Polsce, z wielowiekową tradycją osadnictwa na tych ziemiach. Mają swoje organizacje, duszpasterstwo, fundacje, szkoły i restauracje. Coraz większym zainteresowaniem Polaków cieszą się również ormiańskie święta i rocznice, takie jak obchodzony 24 kwietnia Dzień Pamięci o Ludobójstwie Ormian.

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na koncert Mashy Natanson i zespołu Cavt Tanem w poniedziałek, 9 kwietnia, godz. 18, sala widowiskowa. Bilety po 10 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Po koncercie na widzów czekać będzie  słodki poczęstunek – ormiańska baklava i marlenka.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA