REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ósemka nadal bez basenu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Remont dachu i okien na pływalni ZSO nr 8 nie wystarczy, aby mogli z niego korzystać uczniowie. Jego otwarcie przesunie się, bo basen wymaga kapitalnego remontu.

Basen przy „ósemce” jest wyłączony z użytku od początku ubiegłego roku szkolnego. Wynika to ze złego stanu technicznego dachu. Początkowo urzędnicy planowali wydać na remont 300 tys. zł, ale okazało się, że prace będą o wiele droższe. Tym samym magistrat postanowił przesunąć roboty na najbliższy rok i zwiększyć zakres prac o wymianę okien. W marcu br. rozstrzygnięto przetarg. Wygrała go firma z Ludwina, która wyremontuje pływalnię za 795 tys. zł.

Reklama

Teraz potrzeba 5 milionów

Okazało się jednak, że remont dachu i okien, to za mało, aby z basenu mogli skorzystać uczniowie „ósemki”. Modernizacji wymaga cały budynek w tym m.in. szatnie, korytarze, niecka basenowa. Wymienić należy wszystkie sieci oraz urządzenia. Dokumentacja projektowa jest już gotowa, a całość robót oszacowano na 5 mln zł.

Kiedy miasto planuje przeprowadzić inwestycję? Wstępnie mówi się o 2018 roku, ale zależy to od dodatkowych źródeł finansowania. Władze liczą na programy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Basen z prawdziwego zdarzenia potrzebuje napisania bardzo dobrego wniosku, a z tym urząd często ma niemałe problemy.

Do sprawy wrócimy.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Zenek,na luksus za 50 mln,to trzeba mieć forsę

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ludziki,ale planowanie,zamiast nie całego miliona 5.To chyba rekord Swiata,i to w Chełmie.No ale czy to powód do chwały?

  No votes yet.
  Please wait...
 • RysieK, Rysiek jak Ryba ma tu Akwarium to się nigdzie nie ruszy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zenek toż twoje dzieci ten „Luksus” jeszcze będą spłacały. A kto dopłaci co roku do kosztów eksploatacji 5 mln. To lepiej było Kosmodrom wybudować. To to Luksus. A i Rybe z całym zarządem miasta można na orbitę wystrzelić.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ja to się bardzo cieszę że pani Prezydent Agata Fisz zbudowała Aqua Park to chociaż można sobie popływać i w zimie też.. A że wydano 50 mln to nie ważne. Luksus kosztuje.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Sylwia czepiasz się! Wiesz że nawet jak złożymy projekt to nasz odrzuca bo Chełm nie ma szczęścia w konkursach. Dodatkowo też nas nie lubią.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kto mostu napisze projekt na dofinansowanie do ministerstwa?Oni tego nie potrafią! Nawet jak zapłacą za taki projekt to i tak nie będą umieli złożyć dokumentów jak zawsze…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Miasto jak by nie wydało bez sensu 50 mln na Park Wody dla Ryby to miałoby na 10 basenów.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama