REKLAMA
,
Przyszłość dworca budzi emocje
Ostatnia sesja w tym roku. Co po dworcu PKS?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Co na terenie po dworcu PKS w centrum Chełma? Radni mają gotową uchwałę w sprawie utworzenia przez miasto spółki z OPERATOR ARP, która ma się tym zająć. Czy nowa spółka powstanie, rajcy zdecydują podczas ostatniej w tym roku sesji. Termin to czwartek, 30 grudnia.

Reklama

Ostatnia w tym roku sesja Rady Miasta Chełm odbędzie się 30 grudnia, o godzinie 13:00. Szczegółowe informacje i materiały na to posiedzenie są już dostępne w systemie eSesja: https://chelmmiasto.esesja.pl/

Jednym z istotnych punktów zebrania będzie decyzja o utworzeniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Miasto Chełm oraz OPERATOR ARP Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Spółka ma powstać po to, by – jak czytamy – zapewnić w Chełmie warunki rozwoju z ukierunkowaniem na nowoczesne usługi biznesowe. A także zapewnić…

...przyciąganie nowych podmiotów oraz zaoferowanie możliwości prowadzenia działalności lokalnym przedsiębiorcom poprzez budowę obiektu posiadającego powierzchnie biurowe o standardzie odpowiadającym współczesnym potrzebom.

Konkretnie chodzi o zagospodarowanie terenu

po byłym dworcu PKS

w centrum miasta. Jak już informowaliśmy, chełmski PKS z końcem tego roku kończy działalność. Już wcześniej firma pozbyła się m.in. stacji paliw przy al. AK oraz terenu dworca. Tę atrakcyjną lokalizację w centrum kupiło Miasto Chełm. Więcej na ten temat pisaliśmy  tutaj.

Zaraz po sfinalizowaniu transakcji, prezydent Jakub Banaszek zapowiedział, że nieruchomość czeka całkowita odmiana, która pozytywnie i ożywczo wpłynie nie tylko na okolicę, ale i na całe miasto.
Potem prezydent pokazał wizualizację miejsca. Wizja ta – z okazałym biurowcem – wzbudziła żywe reakcje chełmian. I z miejsca ich podzieliła. Jedni chwalili prezydenta i pisali, że dzięki niemu „Chełm będzie wyglądać jak wielkie miasto”. Inni dziwili się „nijakości” koncepcji i przestrzegali przez kolejną „betonozą”. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że miasto będzie realizować tę koncepcję, a na pewno dąży do

budowy biurowca.

Jeżeli więc radni zgodzą się na powstanie nowej spółki, ma ona zająć się realizacją tego celu. W uzasadnieniu uchwały czytamy:

Celem utworzenia Spółki jest m. in. poprawa konkurencyjności Miasta Chełm i stworzenie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych przez powiększenie dostępnej w mieście powierzchni biurowej (zgodnie z celami „Programu Fabryka”).

Tu miasto ma wsparcie Agencji Rozwoju Przemysłu, która realizuje Program Fabryka w ramach Pakietu dla Miast Średnich. Założeniem programu jest wspieranie rozwoju średnich miast poprzez budowę biurowców, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Tak więc tworzona w Chełmie spółka będzie miała za zadanie wybudowanie nowoczesnego biurowca klasy A, w którym powstaną nowe miejsca pracy. Kompleks usługowo-biurowy ma mieć powierzchnię do 7 000 m2.

Utworzenie spółki podzielono na dwa etapy. W pierwszym etapie zostanie zawiązana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o początkowym kapitale zakładowym 2.000.000 zł. Gmina Miasto Chełm wniesie wkład pieniężny w wysokości 100.000 zł; a OPERATOR ARP1.900.000.00 zł. Na tym etapie planuje się wykonać prace koncepcyjne i architektoniczne określające funkcjonalność i zagospodarowanie budynku oraz przestrzeni wokół.

Zaś drugi etap to realizacja inwestycji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Warszawska patodeweloperka w Chełmie?

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA