REKLAMA
,
Ostatnie godziny kampanii wyborczej w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Andrzej Duda publikuje robiący wrażenie  5 – minutowy spot wyborczy „Podróż po Polsce”. Bronisław Komorowski wreszcie przypomina sobie o wsi, odwiedzając gospodarstwo agroturystyczne. Magdalena Ogórek spaceruje po centrum Wrocławia, kiedy to w Piekarach Śląskich Janusz Korwin – Mikke tłumaczy, że to nie on, ale rząd Kopacz strzelał do górników. Z powodu pogorszenia stanu zdrowia ojca, swoje spotkanie w Olsztynie odwołuje Paweł Kukiz. U Adama Jarubasa zabawy taneczne, pikniki i pokazy sztucznych ogni na Rynku w Daleszycach. 

Reklama

Kampania prezydencka na finiszu, a co za tym idzie – sztaby wyborcze mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. I choć jak wielu wspomina – wybór Prezydenta RP do najważniejszych nie należy, to jednak nikt nie zamierza znaleźć się w gronie przegranych. Stawka jest wysoka! Jaki obraz kandydatów wyłania się po tegorocznej kampanii prezydenckiej? O opinie pytaliśmy lokalnych polityków i samorządowców.

Rafał Bukowski,  koordynator partii na okręg 7 ( KORWiN ) 

Wierzymy, że nasz kandydat znajdzie się w drugiej turze. Janusz Korwin – Mikke odwiedził ponad dwieście miejscowości, a na spotkania przyszło dziesiątki tysięcy ludzi. Sam wielki wiec w Krakowie zgromadził ich ponad dziesięć tysięcy. Cieszyć nas może duża ilość kandydatów antysystemowych, rokuje to nadzieje na udane wybory na jesień i rozszczelnienie, rozbetonowanie sceny politycznej. Nerwówki u nas nie ma, działacze są pełni nadziei i optymizmu. Czekamy do niedzieli, jak na razie kampania trwa!

Posłanka Beata Mazurek (Prawo i Sprawiedliwość)

Duda ma wizję i ma misję. Rozumie Polaków, bo ich słucha. Tylko on mówił o tym, co zrobi. To on podejmie się stworzenia godnego  życia w bezpiecznej Polsce w wielu wymiarach – dla nas wszystkich. Andrzej  Duda na spotkaniach na które przychodziły tłumy, mówił do wszystkich Polaków. Nikogo nie wykluczał. Poruszał ważne zagadnienia, był merytoryczny i spokojny. I to są jego atuty. Program Andrzeja Dudy realizuje oczekiwania ludzi pracy, dlatego też poparła go Solidarność. Wstępny wynik wyborów poznamy już 10 maja, więc poczekajmy. Tendencje sondażowe są dla naszego kandydata bardzo dobre, bo cały czas wzrostowe i to cieszy.

Agata Fisz, Prezydenta Miasta Chełm ( Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Biorąc pod uwagę ostatnio ukazujące się sondaże, to z całą pewnością stwierdzam, że są one niepokojące. Liczę na to, że wynik będzie lepszy, ale to właśnie lewica powinna zacząć wyciągać odpowiednie wnioski. Nie podlega żadnej wątpliwości, że w Polsce żyje wielu ludzi o poglądach lewicowych, ale należy zrobić coś, żeby ci ludzie brali udział w wyborach i głosowali na naszych kandydatów. Biorąc pod uwagę procent poparcia w sondażach, widać, że Magdalena Ogórek nie jest reprezentantem całego lewicowego elektoratu. Zaraz po wyborach czeka nas wszystkich sporo pracy.

Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek Województwa Lubelskiego (Platforma Obywatelska)

Zwyciężyć w pierwszej turze będzie nam bardzo trudno z uwagi, że startuje wyjątkowo duża grupa kandydatów. Bronisław Komorowski jest prezydentem przewidywalnym. To rzeczywiście mąż stanu, ma bardzo dobre kontakty i jest bardzo dobrze przygotowany merytorycznie. Zna realia współczesnej Europy i świata, a to że był Ministrem Obrony Narodowej, ma również ogromne znaczenie. Polska potrzebuje przywódcy przewidywalnego i taka właśnie była jego kampania. Nie był nastawiony na fajerwerki. Mówił szczerze i uczciwie. Jednocześnie nie sypał w piachu w tryby rządowi. Za nami spokojna kampania, nastawiona na to, żeby w Polsce było bardzo stabilnie. Wydaje mi się, że ci, którzy będą głosować na innych kandydatów – Magdalenę Ogórek, Pawła Kukiza czy Janusza Korwin – Mikke, w dużej części, w drugiej turze zagłosują na Bronisława Komorowskiego

Józef Górny, wiceprezydent miasta Chełm (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Kampania Adama Jarubasa była merytoryczna i spokojna. Nasz kandydat przede wszystkim przedstawiał swój program, a nie oceniał innych kandydatów. Jest to bardzo dobry reprezentant młodego pokolenia, który jako jedyny może być takim „gubernatorem stanu”, a jest to pewien odpowiednik urzędu marszałka województwa. Jarubas już po raz trzeci z demokratycznego wyboru obywateli , rządzi takim dużym regionem jak ziemia świętokrzyska, co oznacza, że jest bardzo dobrze przygotowany do kierowania państwem. Nasz kandydat to reprezentant wsi polskiej, który własną pracą osiągnął bardzo wiele i mamy nadzieję, że wielu wyborców myśli tak samo. Wyniku procentowego nie przewidzę, uważam, że sondaże wypaczają polityczną rzeczywistość i przykład PSL-u jak i innych komitetów wyborczych, pokazują, że ostateczne rezultaty odbiegają nawet od ostatnich sondaży przed ciszą wyborczą. Uważam, że liczba głosów będzie co najmniej trzykrotnie większa od tego, co wyczytujemy z sondaży.


Pominięcie innych kandydatów było zabiegiem planowanym. Celem artykułu było uzyskanie komentarza, tylko w sprawie kandydata, którego partia posiada rozwinięte struktury lokalne w mieście Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Dopóki przy korycie siedzi czerwona hołota (przykład: Chełm), nie ma szans by lewica zyskała większe poparcie w społeczeństwie poza byłymi ubekami, złodziejami i pijakami.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA