REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ostatnie minuty walki o S12. Potrzebne wsparcie!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju 30 stycznia kończy konsultacje publiczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Program określa kierunki działań oraz priorytety inwestycyjne w zakresie rozwoju sieci dróg krajowych. Na dzień dzisiejszy nie ujęto w planach przebudowy drogi krajowej S12 na odcinku Piaski-Chełm i Chełm-Dorohusk.

Wicestarosta Powiatu Chełmskiego zachęca mieszkańców powiatu i miasta Chełm do złożenia uwag na stronie MIR w zakładce Program Budowy Dróg Krajowych – gdzie znajduje się aktywny formularz konsultacyjny w formacie RTF. Wypełniony formularz należy przesłać na adres e-mail: konsultacjepbdk@mir.gov.pl.

W celu ułatwienia Tomasz Szczepaniak przygotował wstępny szablon formularza uwagi

CZĘŚĆ PROJEKTU, KTÓREJ DOTYCZY UWAGA/WNIOSEK

(ROZDZIAŁ, PODROZDZIAŁ, PUNKT, NR STRONY – 3.3.2 STR. 34

ZAPIS W PROJEKCIE, KTÓREGO DOTYCZY UWAGA/WNIOSEK

Wniosek do projektu: zapisać do programu przebudowę drogi krajowej S12 na odcinku Piaski-Chełm, oraz Chełm-Dorohusk i zapewnienie 2 pasów ruchu w każdą ze stron.

TREŚĆ UWAGI/WNIOSKU LUB PROPONOWANY ZAPIS:

zapisać do programu przebudowę drogi krajowej S12 na odcinku Piaski-Chełm, oraz Chełm-Dorohusk i zapewnienie 2 pasów ruchu w każdą ze stron.

UZASADNIENIE UWAGI/WNIOSKU LUB PROPONOWANEGO ZAPISU

Droga S12 jest trasą o dużym międzynarodowym natężeniu ruchu-trasa Warszawa-Lublin-Dorohusk- Kijów. Dorohusk to największe przejście graniczne na wschodzie Polski, transport drogowy prowadzi od Obwodnicy Piask do Chełma i z Chełma do Dorohuska. Obwodnica miasta Chełm została wpisana na listę rezerwową i ma być realizowana z oszczędności przetargowych wpisanie dwóch odcinków które połączą Piaski-Miasto Chełm i Chełm-Dorohusk wydaje się być logiczne. Jest to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców regionu Powiatu Chełmskiego i Miasta Chełm.

 

wschodnia.tv

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*