REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zielna nareszcie otwarta!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Prawie trzy miesiące później niż planowano, ale wreszcie jest! Kierowcy od dziś mogą jeździć wyremontowaną Zielną i nowym rondem u zbiegu  Zielnej i Obłońskiej.

Budowę nowego ronda oraz remont Zielnej prowadziła chełmska firma Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Budowa od początku szła źle.

Najpierw okazało się, że trzeba uporządkować podziemną sieć energetyczną. Potem drogowcy trafili na torfowe podłoże, które wymagało wymiany. Trzeba było też umożliwić dojazd robotnikom pracującym nieopodal przy budowie sklepu Mrówka. Na koniec firma miała problem z kupnem kruszywa.

Przeszkody te sprawiły, że remont ciągnął się w nieskończoność, centrum miasta korkowało się niemiłosiernie, a mieszkańcy spontanicznie nadali nowemu rondu imię „Męczenników Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych”.

W ostatnich dniach widać było, że prace zmierzają ku finałowi. Robotnicy zajmowali się porządkami i malowaniem poziomych oznakowań. Wreszcie dzisiaj – bez przecinania wstęgi – po prostu zabrano ostatnie pachołki i barierki umożliwiające przejazd.

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Przebudowa Ronda to zawsze była specjasność władz miasta Chełma. Mówiło się o Agacie Fisz królowa ronda. To wychodziło jej najlepiej. I…. Koniec świata. Koniec pewnej epoki….

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie wiem kto to odebrał ale nawierzchnia jest nierówna prawie jak dalszy, nieremontowany odcinek Kolejowej, mówię o stronie którą się jedzie od zjazdu z Armii Krajowej do Obłońskiej. To rondo pod każdym względem pokazuje, że w Chełmie trzeba wymienić “władzę” od góry do dołu jak leci.

  No votes yet.
  Please wait...
 • O 14 była jeszcze zamknięta

  No votes yet.
  Please wait...
 • Wymęczyli nasi Męczennicy MPRD 😀

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *