REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rondo na Obłońskiej jest tylko częściowo przejezdne. I zapewne takie zostanie aż do końca zapowiedzianej rozbiórki kamienicy pod numerem 26.

Reklama

Kamienica przy Obłońskiej 26 grozi zawaleniem. Jeszcze w piątek runęła wewnętrzna ściana budynku. W konsekwencji konieczne było wysiedlenie 24 mieszkańców sąsiedniego budynku. Jak poinformowały władze miasta, 4 osoby skorzystały z  zakwaterowania w hotelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pozostali poradzili sobie we własnym zakresie. Do domów będą mogli wrócić po zarządzonej rozbiórce zrujnowanej kamienicy.

Decyzję o natychmiastowej rozbiórce podjął nadzór budowlany. Fachowcy od rozbiórek zweryfikowali już zakres robót. Z podjętych ustaleń wynika, że  rozbiórka zawaliska przeprowadzona zostanie w tym tygodniu i ma być na tyle szybka, że ewakuowani mieszkańcy będą mogli święta spędzić u siebie.

Zmiana organizacji ruchu

Zagrożenie katastrofą budowlaną spowodowało konieczność zabezpieczenia najbliższego otoczenia budynku. W rezultacie służby częściowo zablokowały położone tuż obok rondo. Przejazd jest możliwy wyłącznie od strony ul. Kolejowej w kierunku wiaduktu lub Urzędu Skarbowego. Dzisiejszego ranka wielu kierowców było zaskoczonych ustawionymi barierami.

Ostrożnie na Obłońskiej!

Niestety nie wszyscy stosowali się do obowiązujących przepisów i decydowali się na jazdę pod prąd.

 

Ostrożnie na Obłońskiej!   Ostrożnie na Obłońskiej!

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Gasni, ujmując to inaczej jeżeli nie trzeba chodzić do pracy na prezydenta równie dobry byłby mój odkurzacz.
  W zasadzie kierunki rozwoju określa się w tzw strategiach. W Chełmie mamy strategie walki z Covidem bo takowa można napisać na kolanie i sama się zrealizuje nie ważne czy prezydentem Chełma będzie Banaszek czy mój odkurzacz.
  Czy katastrofa budowlana będzie miała wpływ na wyobraźnię i charakter władzy pokaże już najbliższy czas.
  Masz też rację że nie jest tak że z niczym niemożna nic zrobic bo to nie do końca sprawa zaniechania tylko wyboru.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ja bym trochę inaczej podszedł do tematu. Ostatecznie Pan Gienio z bloku obok (bez obrazy), z którym chodzę na spacery z naszymi pieskami, byłby dobrym prezydentem, gdyby w tym mieście ktoś kiedyś jasno określił wizję rozwoju. Byłby to samograj i nawet obecny prezydent byłby do zaakceptowania. Trochę upraszczam, ale istotą rzeczy jest dopracowana wizja rozwoju miasta, w której politykom należałoby zabronić grzebać, a nakazać stać na straży realizacji. Ciągle uważamy, bo też nas przekonują, że władza w mieście to prezydent, radni czy urzędnicy. To nieprawda, władzę mają mieszkańcy i powierzają jej wykonywanie, zapominając, że wszyscy są odpowiedzialni za to, co dzieje się w mieście. Inna sprawa, że władza uważa się za kogoś lepszego niż mieszkańcy, a to mieszkańcy tej władzy płacą. Nawet te miliony ściągane z Warszawy, trochę w pospiechu, nieładzie i przede wszystkim szumnie – to też są nasze pieniądze: nie premiera, prezesa, Zjednoczonej Prawicy, Sejmu czy Senatu.
  Lewyczerwony, przepraszam, ale piszesz jak urzędnik: nic się nie da zrobić. Da się zrobić, trzeba chcieć. Zamiast pierdzieć w stołki, podpisywać listę obecności i płac, zamiast popijać kawę (bynajmniej nie jest to o wszystkich urzędnikach, ale o takich, co to według tego scenariusza funkcjonują i nie jest ich mało), zamiast podlizywać się władzy i bronić jej przed rzekomo niesprawiedliwymi zarzutami, trzeba spróbować coś zrobić. Znów powtórzę: czy jest wiadome, że ktokolwiek z urzędu miasta i instytucji miejskich, które w swoim zakresie działania mają jakąkolwiek styczność z prywatnymi właścicielami nieruchomości, choćby odbył rozmowę z właścicielem tej feralnej nieruchomości, sporządzając np. notatkę z tej rozmowy? Jeśli kontaktu nie było, to uważam, że to zaniechanie w tym sensie, że dobry gospodarz wie, co się u niego na podwórku dzieje i to bynajmniej nie wtedy, kiedy wybuchają fajerwerki.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Gasni, z całą sympatią – z Ciebie niezły Dyzio Marzyciel?.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Może i tak, ale bez marzeń nie ma niczego. Poza tym te wywody to także kwintesencja pracy w samorządzie, doświadczeń i własnego zacięcia do badania jego funkcjonowania w różnych krajach. Może to kiedyś się zmieni 🙂

    No votes yet.
    Please wait...
   • Oby tak było. Tymczasem mamy jazdę bez trzymanki.

    No votes yet.
    Please wait...
  • A po co ma urzędnik się starać?Czy za to dostanie większą pensję?ha,ha.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Młyn Michalenki też był prywatny.
  Podkreślam był.

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • No i jest szansa,że się nie zawali.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Czerwony przeczytaj że zrozumieniem artykuł, jeżeli potrafisz.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Chełm nie ma szczęścia do konserwatorów. Ostatnia kamienica na Strażackiej zawaliła się za konserwatora Gardzinskiego.
  Jeżeli jest kasa na wszelkie inne bzdury a nie ma tam gdzie naprawdę jest potrzebna.
  Jeżeli robi się strategie przeciw covidowi bo to się ładnie wpisuje w pijar.
  To ja uważam że Chełm nie ma gospodarzy a ma tylko pacykarzy i pomimo świat z tą konkluzja pewnie zostanę do końca roku.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A Biedrona obok Dworca – kompletna paranoja.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Tak się kończy, gdy nie ma dobrej woli władzy. Tak kończą zabytki, nawet ciekawsze niż ta kamienica. Wystarczy rozglądnąć się w terenie, wcale nie tak daleko od Chełma. Przykładów jest wiele. To są zaniechania wielu dziesięcioleci. Obecna chełmska władza spija akurat to piwo, co to w dużej mierze naważyli poprzednicy, bo nie wierzę, by te mury nie kwalifikowały się już od jakiegoś czasu tylko do rozbiórki. Daleki jestem od jej obrony bo wiem, że pracuje tam wielu ludzi niekompetentnych, którzy prócz umiejętności szumnego sprzedania swych wątpliwych walorów w CV i zapewnień, nie potrafią się ogarnąć w pracy, bo ich po prostu zadania przerastają. Do tego dochodzi brak w nie jednym z nich elementarnego poczucia braków w swej wiedzy i w praktyce zawodowej. Przy takim zapleczu, wspomniany mało stylowy, choć za to wielki młyn Grzegorza Michalenki, jak i całkiem różne w swoim rodzaju przedmiotu inne zamiary magistratu, mają dużą szansę skończyć nie lepiej niż ta kamienica.

  No votes yet.
  Please wait...
 • I tak to wygląda strategia ochrony zabytków chełmskich z perspektywy Warszawy czy Wrocławia. Podnosi się z ruiny bezwartościowy architektonicznie młyn Michalenki a ciekawa budowla poszła …..

  No votes yet.
  Please wait...
  • Gołebie z magistratu donoszą że jutro nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Temat: emisja obligacji na kwotę kilkunastu milionów. Coś Kuba się zapędził w kozi róg

   No votes yet.
   Please wait...
  • Pastor,smuty walisz -poszukaj wlascicieli-jak spotkasz -to im wylej swoje „gorzkie” zale – co ma miasto do wlasnosci prywatnej?

   No votes yet.
   Please wait...
  • Jedno i drugie warto było zachować.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama