REKLAMA
,
Ostrożnie na śliskiej drodze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spadł śnieg i zrobiło się ślisko na drogach. W takich warunkach łatwiej o kolizję czy wypadek. Tak jak stało się to dziś w Niemienicach (powiat Krasnystaw). Uważajcie na siebie!

Reklama

Policjanci krasnostawskiej drogówki interweniowali dziś (10 grudnia) w miejscowości Niemienice. Doszło tam do kolizji drogowej dwóch pojazdów. Jak ustalili mundurowi,  65-latka kierując oplem  nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z chevroletem. Pojazdem kierował 65-letni mężczyzna.

Kierowcom na szczęście nic im się nie stało. Obydwoje byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem i 6 punktami karnymi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze! Spadł śnieg i nawierzchnia zrobiła się śliska. Przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów.
Pamiętajmy również o właściwych oponach. Zimowe ogumienie jest dostosowane do niższych temperatur. Przy ich zastosowaniu mamy więc krótszą drogę hamowania pojazdu, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo. Pamiętajmy też o zapewnieniu sobie dobrej widoczności czyli porządnym odśnieżeniu szyb w aucie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA