REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ostrożnie na śliskiej drodze
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Spadł śnieg i zrobiło się ślisko na drogach. W takich warunkach łatwiej o kolizję czy wypadek. Tak jak stało się to dziś w Niemienicach (powiat Krasnystaw). Uważajcie na siebie!

Reklama

Policjanci krasnostawskiej drogówki interweniowali dziś (10 grudnia) w miejscowości Niemienice. Doszło tam do kolizji drogowej dwóch pojazdów. Jak ustalili mundurowi,  65-latka kierując oplem  nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z chevroletem. Pojazdem kierował 65-letni mężczyzna.

Kierowcom na szczęście nic im się nie stało. Obydwoje byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem i 6 punktami karnymi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze! Spadł śnieg i nawierzchnia zrobiła się śliska. Przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów.
Pamiętajmy również o właściwych oponach. Zimowe ogumienie jest dostosowane do niższych temperatur. Przy ich zastosowaniu mamy więc krótszą drogę hamowania pojazdu, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo. Pamiętajmy też o zapewnieniu sobie dobrej widoczności czyli porządnym odśnieżeniu szyb w aucie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama