REKLAMA
,
Meteorolodzy ostrzegają: dzisiaj możliwe burze z gradem
Ostrzegamy: dzisiaj możliwe burze z gradem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dokuczliwe upały mogą dzisiaj przerwać burze. Zapowiadają się znaczne opady, a nawet grad.

Reklama

Poranny komunikat Regionalnego Systemu Ostrzegania jest jednoznaczny. Dzisiaj w Chelmie i powiecie chełmskim (a także krasnostawskim i włodawskim) mogą wystąpić burze. Synoptycy przewidują, że będą im towarzyszyły obfite opady deszczu (lokalnie nawet 40 mm). Miejscami może spaść grad (tak padało w czerwcu). Do tego wszystkiego dołączy dosyć silny wiatr. Mówiąc krótko: uważajcie na siebie i swój dobytek. Ostrzegamy: dzisiaj możliwe burze z gradem.

Może nie zawsze tego typu prognozy i ostrzeżenia się potwierdzają, ale przecież warto zwracać na nie uwagę. Bardzo pomocny jest w tym istniejacy od kilku już lat Regionalny System Ostrzegania. Jego komunikaty (nie mylić z komunikatami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa). RSO przekazuje komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne i ostrzeżenia o zagrożeniach na drogach, a zwłaszcza  wypadkach drogowych.

Ponadto, w RSO dostępne są poradniki dotyczące m.in. tego jak udzielić pierwszej pomocy lub jak zachować się podczas burzy, powodzi czy ataku terrorystycznego.

Z ostrzeżeń RCB skorzystać może nie tylko każdy użytkownik internetu i urządzeń mobilnych (trzeba zainstalować aplikację RSO), ale za pośrednictwem telegazety widzowie wszystkich kanałów telewizji publicznej.

Jak się przygotować do burzy

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA