REKLAMA
,
Ostrzeżenie przez burzami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.  Synoptycy ostrzegają przez silnym wiatrem oraz burzami, miejscami z gradem.

Reklama

IMGW przewiduje dzisiaj na terenie Polski wschodniej i centralnej wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz silnymi porywami wiatru, nawet do 115 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

Ostrzeżenie drugiego stopnia (na mapie kolor pomarańczowy) przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – zaleca IMGW.

Dzisiaj w Chełmie będziemy mieli zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognoza mówi o przelotnych opadach deszczu oraz burzach, miejscami gwałtownych, z opadami gradu, ulewami i silnymi porywami wiatru. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA